ελληνική μουσική
    391 online   ·  210.873 μέλη

    Φασισμος στο Radio MusicHeaven

    XarakiFreeSoul
    28.12.2010, 04:49

    ~Τετοια ωρα θα επρεπε να κοιμαμαι κανονικα... αλλα δεν αντεχω στο να μην πω την γνωμη μου (διαβαζοντας πρωτα τισ δικες σας αποψεισ πανω στο θεμα που τιθεται περι φασισμου...)

    ~Δε με νοιαζει αν ο Χ Ή ο Ψ ειπαν οτι ειπαν on air... Τοσο καιρο ειναι αυτη η κατασταση -μη πω χρονο ΚΑΙ- Τωρα ξαφνικα τα πραγματα εκτροχιαστηκαν???ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ?? -Προς μια αποψη. ο Deos ειναι φυσικο να μην μπορει να ειναι ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ ΝΥΧΤΑ εν ακροαση και να μην ειχε αντιλιφθει τιποτα..!

    ~Ολοι μας καναμε λιγο τα κοροιδα σχετικα με τους ορμιτικουσ εν λογο -παραγωγους+τα μικρα liveακια που γινοντουσαν on air ...αυτο ειναι μια σκληρη αληθεια..!!!

    ---Επεσαν οι μασκες, οι διθεν αγαπημενες παρεες του MH...οργια οργια και παλι οργια...!!!!! Ντροπη μας...----

    θυμαμαι κατι συναντησεις παραγωγων που μαζευομασταν και μονο με μια ματια, ενα χαμογελο στο προσωπο μας εμφανιζοταν ...ξεραμε ενα nickname ακουγαμε μια φωνη...αλλα περα απ αυτα ολοι μας θελαμε το καλο του ΜΗ...θελαμε παραπανω ευθυνες...θελαμε συμμετοχη...!!!

    Ελπιζω την επομενη φορα που θα μπω παλι στο ΜΗ να μη δω κατι τετοιο ποτε ξανα...

    Ειναι πολυ αδικο οι κοποι κ η αφοσιοση τοσων πολλων ετων να χαραμιστουν...

    ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ....!!!!!!!{#emotions_dlg.inlove}

     


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    AlfaWolf
    28.12.2010, 11:03

    Παράθεση:

    Το μέλος XarakiFreeSoul στις 28-12-2010 στις 04:49 έγραψε...

    ~Τετοια ωρα θα επρεπε να κοιμαμαι κανονικα... αλλα δεν αντεχω στο να μην πω την γνωμη μου (διαβαζοντας πρωτα τισ δικες σας αποψεισ πανω στο θεμα που τιθεται περι φασισμου...)

    ~Δε με νοιαζει αν ο Χ Ή ο Ψ ειπαν οτι ειπαν on air... Τοσο καιρο ειναι αυτη η κατασταση -μη πω χρονο ΚΑΙ- Τωρα ξαφνικα τα πραγματα εκτροχιαστηκαν???ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ?? -Προς μια αποψη. ο Deos ειναι φυσικο να μην μπορει να ειναι ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ ΝΥΧΤΑ εν ακροαση και να μην ειχε αντιλιφθει τιποτα..!

    ~Ολοι μας καναμε λιγο τα κοροιδα σχετικα με τους ορμιτικουσ εν λογο -παραγωγους+τα μικρα liveακια που γινοντουσαν on air ...αυτο ειναι μια σκληρη αληθεια..!!!

    ---Επεσαν οι μασκες, οι διθεν αγαπημενες παρεες του MH...οργια οργια και παλι οργια...!!!!! Ντροπη μας...----

    θυμαμαι κατι συναντησεις παραγωγων που μαζευομασταν και μονο με μια ματια, ενα χαμογελο στο προσωπο μας εμφανιζοταν ...ξεραμε ενα nickname ακουγαμε μια φωνη...αλλα περα απ αυτα ολοι μας θελαμε το καλο του ΜΗ...θελαμε παραπανω ευθυνες...θελαμε συμμετοχη...!!!

    Ελπιζω την επομενη φορα που θα μπω παλι στο ΜΗ να μη δω κατι τετοιο ποτε ξανα...

    Ειναι πολυ αδικο οι κοποι κ η αφοσιοση τοσων πολλων ετων να χαραμιστουν...

    ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ....!!!!!!!{#emotions_dlg.inlove}

     



    Καλός η κακός σε μια κοινότητα υπάρχουν και αυτοί που φθονούν την επιτυχία του αλλού και αντί αυτό να αποτελέσει παράδειγμα γίνετε ''στόχος εμπάθειας'' το έχω εισπράξει προσωπικά αλλά έχω εισπράξει και το άλλο πρόσωπο το φωτεινό των πολλών χωρίς μιζέρια και εμπάθεια χωρίς κακία και εγωισμό που αγκαλιάζουν,παροτρύνουν,και βοηθούν την προσπάθεια γιατί ξέρουν...

    ότι όταν γίνετε κάτι καλό είναι καλό για ΌΛΟΥΣ και δυστιχώς και το αντίθετο.

    Καλές γιορτές και σε σένα Χαράκι :D


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    antwnispatra
    28.12.2010, 14:04

    Κατέθεσα ήδη τις απόψεις μου για το θέμα αλλά για να μην έχουμε παρεξηγήσεις θα πω κάτι τελευταίο.

    Σε καμία περίπτωση δεν χάρηκα και δεν έχω κάποιο συμφέρον με την αποχώρηση κάποιου παραγωγού,ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση που μιλάμε για έναν παραγωγό που έκανε αρκετά καλή δουλειά με την παρουσία του.

    Επειδή όμως το θέμα είναι αν η διακοπή της εκπομπής του ήταν αποτέλεσμα φασιστικής αντιμετώπισης από τη διαχείρηση του σταθμού,εγώ ξαναλέω πως δεν διακρίνω τέτοια σημάδια ούτε στο περιστατικό,αλλά ούτε και στη γενικότερη συμπεριφορά των διαχειριστών.

    Λυπάμαι πολύ που εδώ και μέρες το πρώτο θέμα που συναντά κάποιος στα νέα του σταθμού είναι αυτό το τόπικ.

    Για μένα το θέμα έκλεισε,δεν έχω να πω κάτι άλλο.


    latika
    28.12.2010, 14:10
    Πρώτα απ όλα να ευχηθώ χρόνια πολλά σε όλους.. Συμφωνώ ότι για να είναι καλή μια εκπομπή δεν φτάνει μόνο η καλή μουσική. Ούτε φυσικά θα επικροτήσω αυτό που συνέβη κατά τη διάρκεια της κυριακάτικης εκπομπής του Βασίλη. Ούτε για φασισμό θα μιλήσω ούτε κανέναν από τους διαχειριστές θα θίξω, γιατί είναι αξιόλογα άτομα και το ξέρω. Δεν μπορώ, όμως, να μην προβάλλω και εγώ τη γνώμη μου για όλο αυτό το συμβάν ως μέλος και εγώ του σταθμού και ακροάτρια ατέλειωτων ωρών εδώ μέσα. Νομίζω πως κρίνετε όλοι εκ του αποτελέσματος. Θα έρθω και θα συμφωνήσω με πολλά απ όσα έγραψε η kristalo, η οποία βλέπω πως έχει πιάσει πολύ καλά το νόημα. Αυτό είναι το θέμα πως την ουσία δεν την βλέπει κανείς σας. Πιστεύω πως ούτε ο Βασίλης, ούτε ο Αλέξανδρος είχαν σκοπό να προσβάλλουν κανέναν προσωπικά, ούτε να καταφερθούν εναντίον κανενός. Ήθελαν προφανώς να εκφράσουν αυτό που τόσο καιρό τους ενοχλούσε.. Έχω ακούσει πάρα πολλες φορές την εκπομπή του Βασίλη, η οποία ήταν εξαιρετη με σπάνια κομμάτια που δεν τα ακούς συνέχεια. Ποτέ μα ποτέ, όσο είμαι μέλος του σταθμού δεν τον άκουσα να επιτίθεται σε κανέναν με άσεμνες εκφράσεις, ποτέ δεν είχε δώσει κανένα δικαίωμα. Αντίθετα το εν λόγω μέλος μου ενέπνεε σεβασμό. Δεν μπορώ να το παίξω ξερόλας στη μουσική σε ανθρώπους που έζησαν σε εποχές που εγώ ουτε καν υπήρχα..Και ο ironzionlion έκανε εξαίρετες εκπομπές με όποιο τρόπο κι αν τις έκανε αυτές. Εμείς τον αγαπήσαμε γι αυτό που ήταν, για την ψυχή του που την άνοιγε και μας την κατέθετε. Δεν θυμάμαι κανέναν να είχε δείξει ποτέ αποστροφή για τις εκπομπές του, γιατί αρκετοι τις γουστάρατε. Θυμάμαι πολύ καλά πόσους ακροατές μαζευε. Θεωρώ πως αν κάτι δεν το ανέχεσε δεν το προβάλλεις κιόλας, που σημαίνει πως αν κάποιον παραγωγό δεν τον θέλατε να τον κοβατε εξ αρχής, όχι να τον καλούσατε και στο σπίτι σας για δωδεκάσφαιρο κύριε DEOS…Αυτός ήταν και αυτόν θέλατε. Όποιος δεν ήθελε δεν άκουγε… Και θα το ξαναπώ κρίνετε εκ του αποτελεσματος και με μια και μόνη φορά που κάποιος παραγωγός παραφερθηκε του κόβετε την εκπομπή χωρίς ουτε καν μια στοιχειωδη προειδοποιηση και σύζητηση την επόμενη μέρα. Τελεύταια κατάλαβα πως εδώ μέσα έχετε επιλεκτική ανοχή. Και για κάποια πράγματα έχω αναφερθεί και προσωπικά στον κύριο Jorge. Όταν εμένα παραγωγός μέλος του σταθμού μου επιτέθηκε στο μικρόφωνο στα καλά καθούμενα επειδή κάποτε παλιά του είχα εκφράσει τη γνωμη μου σε κάτι και το θυμήθηκε έτσι τυχαία και με πρόσβαλε στο μικροφωνο δεν είπε κανείς κουβέντα. Που όλοι με υποστήριξαν εκείνη τη φορά.. Επίσης, η τήρηση των όρων και των κανονισμών από τα μέλη κρίνετε σε όλη τη δραστηριοτητα τους μέσα στο σταθμό και στο σαιτ με την ευρύτερη έννοια. Το ότι τόσο καιρό ανέχεστε την άσεμνη φρασεολογία μέλους γνωστού παραγωγού σε σχόλια φωτογραφιών και ποστ αυτό δεν πιάνετε;; Αλλα δεν είδα καμία αντίδραση γι αυτό. Παρά αφήνετε το εν λόγω μέλος να ενεργεί αυθαιρετα μέσα και να μας δείχνει κάθε φορά πόσο μάγκας είναι, επειδή σας ανεβάζει την ακροαματικότητα. Αυτά αλήθεια συνάδουν μεταξύ τους;;;; Θα ήθελα παρακαλώ το εν λόγω μέλος που γνωρίζει καλά τις κωδικοποιημενες εκφράσεις να μας πει τι σημαίνουν τα αρχικά Α Γ Π που έγραψε ως απάντηση στο καλημέρα του μέλους geniegr;;; Έτσι μιλάει και με τους φιλοξενούμενούς του;;; Δεν θέλω να αναφερθώ σε ονόματα, ούτε να θίξω κανέναν. Το τι έχει ο καθένας προσωπικά με κάποιον ας το λύσουν μεταξύ τους. Εδώ μέσα δεν έχουμε προσλαβει κανέναν για bodyguard. Εγώ μπήκα εδώ μεσα για την ζεστη μουσική και τη ζεστή παρέα σας, για να περνάω όμορφα τις ώρες μου και να γνωρίζω νέα μέλη..Αυτό ήθελαν να εκφράσουν και ο Βασίλης και ο Αλέξανδρος μέσα από την κυριακατικη εκπομπή και όχι να θίξουν κανέναν. Μείνατε σε δυο τρεις φράσεις αλλά τα υπόλοιπα δεν τα θυμάστε που είπαν πως δεν τους νοιάζει να παίζουν μουσική έστω και για ένα άτομο…Δεν μπαίνουμε εδώ μέσα ούτε για να ανταγωνιστούμε κανέναν, ούτε για να δημιούργησουμε ίντριγκες και δολοπλοκίες. Μπαίνουμε για την πλάκα μας και τη ζεστή παρέα..για να γελάσουμε και όχι να δείξουμε μετά και να καυχηθούμε α κοίτα ο σέρβερ έπιασε 45 ακροατές. Δεν μας απασχολεί καθόλου αυτό εδώ μέσα. Παίρνετε κανένα έπαθλο κανένας και δεν το ξέρω. Αμα είναι να λάβω και εγώ μέρος. Όλο και κάτι θα βρω να παρουσιάσω…συγγνώμη αν στεναχωρησα κάποιους με αυτό…
    faidonalkinoos
    28.12.2010, 14:52

    ...είναι τόσο όμορφη η ζωή... ομορφότερη δε γίνεται... ποιητική αδεία σκέφτηκα παραμυθάκι να σας πω, μιας κι ο καιρός χειμώνας... ήταν μια φορά ένας τοίχος... τον κοιτούσανε πολλοί... ώσπου ο νευρικός είπε να τον γκρεμίσουν, ο επιεικής ζήτησε να τον μερεμετίσουν, ο καλλιτέχνης ήθελε να τον ασπρίσουν... κι ενας τρελός π' ακούμπαγε την πλάτη του σ' αυτόν τους έδειξε πίσω τους... έέέέίιιι... τους φωνάζει... αφήστε τον τοίχο ήσυχο... μην τον κοιτάτε... από κει ο ορίζοντας είναι ανοιχτός...

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ !!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ !!!

    Υ.Γ. ΕΧΕΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ... ΨΑΞΤΕ ΤΟΥΣ... ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ...





    επισυναπτόμενα: TOIXOS.jpg 
    AlfaWolf
    28.12.2010, 15:04

    Παράθεση:

    Το μέλος faidonalkinoos στις 28-12-2010 στις 14:52 έγραψε...

    ...είναι τόσο όμορφη η ζωή... ομορφότερη δε γίνεται... ποιητική αδεία σκέφτηκα παραμυθάκι να σας πω, μιας κι ο καιρός χειμώνας... ήταν μια φορά ένας τοίχος... τον κοιτούσανε πολλοί... ώσπου ο νευρικός είπε να τον γκρεμίσουν, ο επιεικής ζήτησε να τον μερεμετίσουν, ο καλλιτέχνης ήθελε να τον ασπρίσουν... κι ενας τρελός π' ακούμπαγε την πλάτη του σ' αυτόν τους έδειξε πίσω τους... έέέέίιιι... τους φωνάζει... αφήστε τον τοίχο ήσυχο... μην τον κοιτάτε... από κει ο ορίζοντας είναι ανοιχτός...

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ !!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ !!!

    Υ.Γ. ΕΧΕΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ... ΨΑΞΤΕ ΤΟΥΣ... ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ...






    {#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}

    sillia
    28.12.2010, 15:07
    Επιτέλους μια αχτίδα να μας ζεστάνει!!!!!!!!!!!! Ο,τι καλύτερο για όμορφη συνέχεια στην μέρα μου .... είχα αρχίσει να συννεφιάζω! Ευχαριστούμε faidonalkinoos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    antwnispatra
    28.12.2010, 15:13

    Παράθεση:

    Το μέλος faidonalkinoos στις 28-12-2010 στις 14:52 έγραψε...

    ...είναι τόσο όμορφη η ζωή... ομορφότερη δε γίνεται... ποιητική αδεία σκέφτηκα παραμυθάκι να σας πω, μιας κι ο καιρός χειμώνας... ήταν μια φορά ένας τοίχος... τον κοιτούσανε πολλοί... ώσπου ο νευρικός είπε να τον γκρεμίσουν, ο επιεικής ζήτησε να τον μερεμετίσουν, ο καλλιτέχνης ήθελε να τον ασπρίσουν... κι ενας τρελός π' ακούμπαγε την πλάτη του σ' αυτόν τους έδειξε πίσω τους... έέέέίιιι... τους φωνάζει... αφήστε τον τοίχο ήσυχο... μην τον κοιτάτε... από κει ο ορίζοντας είναι ανοιχτός...

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ !!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ !!!

    Υ.Γ. ΕΧΕΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ... ΨΑΞΤΕ ΤΟΥΣ... ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ...






    Μπορεί να θεωρηθεί "εκτός θέματος"...αλλά είναι μακράν το καλύτερο σχόλιο!Σε ευχαριστούμε Φαίδωνα και χρειαζόμαστε τέτοιες κινήσεις.
    "give peace a chance"

    Kinezes_trexoun_gimnes
    28.12.2010, 15:25

    Αρνούμαι να δεχτώ ότι η ωραιότατη αυτή φασαρία τελείωσε. Έχω λοιπόν να πω τα παρακάτω.

    Εγώ ο ίδιος τους είχα ξεμπροστιάσει εδώ στο ΜΗ.

    Αλλά όταν το έκανα,  οι μισοί το πήρατε στην πλάκα και οι άλλοι μισοί «πετάγατε τον αετό».

    Δεν είναι φασισμός! Είναι ένας ατόφιος και αναίσχυντος ΝΑΖΙΣΜΟΣ ο οποίος έχει αναβαθμίσει τις πρακτικές του Γκεμπελισμού σε επίπεδα που θα έκαναν κάθε περήφανο χιτλερικό να δακρύσει.

    Όσοι δεν είδατε το "παρακάτω διαφωτιστικό Video" τότε μπορείτε να το κάνετε τώρα που είναι πιο επίκαιρο από ποτε...

    Παρακάτω διαφωτιστικό Video! (klik λέμε...)

     


    -----------------
    Κάνω ό,τι με αφήνουν...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kinezes_trexoun_gimnes στις 28-12-2010 15:27 ]


    jorge
    28.12.2010, 15:48
    Ο κινέζος Τριανταφυλλόπουλος μας έλειπε τώρα... Για τον Deos κουβέντα όμως κ.Κινέζα; Μόνο εμείς κυβερνάμε;
    rouli726
    28.12.2010, 15:59

    Παράθεση:

    Το μέλος latika στις 28-12-2010 στις 14:10 έγραψε...

    …Αυτός ήταν και αυτόν θέλατε. Όποιος δεν ήθελε δεν άκουγε… Και θα το ξαναπώ κρίνετε εκ του αποτελεσματος και με μια και μόνη φορά που κάποιος παραγωγός παραφερθηκε του κόβετε την εκπομπή χωρίς ουτε καν μια στοιχειωδη προειδοποιηση και σύζητηση την επόμενη μέρα. Τελεύταια κατάλαβα πως εδώ μέσα έχετε επιλεκτική ανοχή.

    …συγγνώμη αν στεναχωρησα κάποιους με αυτό…

    Χρυσα μιλησαμε και κατ'ιδιαν και λυπαμαι αν μετα απο οσα σου μετεφερα καταλαβες αυτα..

    Στοιχειωδη προειδοποιηση και συζητηση????Τουλαχιστον επι 45 λεπτα ο Deos ηταν στο τσατ και μονο που δε τους παρακαλεσε να σταματησουν να μιλανε ετσι ,γτ ακουνε ανθρωποι ολων των ηλικιων.Εκεινοι οχι μονο αδιαφορησαν αλλα συνεχισαν με χειροτερες εκφρασεις,επιδεικτικα,και σε πολλες φασεις που ξεχνουσαν το μικροφωνο ανοιχτο τον "στολιζαν" κανονικα!Κι εκεινος δεν εκανε τπτ κ δε τους ειπε τπτ μονο και μονο για να μη χειροτερεψει η κατασταση!Αυτο ειναι το επιπεδο ενος παραγωγου που επι εναμιση χρονο εβαζε υπεροχες μουσικες?Ενος ανθρωπου που ηξερε προσωπικα το Γιαννη?

    Εγω στενοχωριεμαι οντως γτ μιλησαμε και σου εξηγησα τι συνεβη και ξερεις πως δεν ειχα και δεν εχω προσωπικα ουτε με το Βασιλη ουτε με τον Αλεξανδρο.

    Δεχομαι οτι ηθελαν να πουν πραγματα...δεχομαι οτι ηταν φορτισμενοι...Οταν ομως κανεις ενα λαθος,οφειλεις να το αναγνωρισεις και να ζητησεις συγγνωμη.Οχι να προσπαθεις να βγαλεις φασιστες οσους σε παρακαλουσαν επι μια ωρα να σταματησεις να βριζεις και να προσπαθησεις να κανεις διαλογο μαζι τους!

    Και το "Αυτός ήταν και αυτόν θέλατε. Όποιος δεν ήθελε δεν άκουγε" αναιρει τους κανονες τους οποιους δεχεται και συμφωνει καποιος οταν πιανει ενα μικροφωνο σε ενα ιντερνετικο ραδιοφωνο?Το οτι θα μπορουσα απλα να κλεισω το ραδιο εκεινη την ωρα και δε το εκανα,το οτι προσπαθουσα κ εγω οπως ολοι στο τσατ εκεινη την ωρα να κανουμε διαλογο σαν ενηλικες με τους παραγωγους,το οτι εμεινα εκει κ δεν αδιαφορησα και δεν εκλεισα το λινκ του ραδιοφωνου παει να πει οτι καλα να παθω????
    Θα συμφωνησω,με μια παρατηρηση.Το λαθος μου,εμενα κ οσων ημασταν στο τσατ ή ακουγαμε το ραδιο εκεινη την ωρα,ηταν πως προσπαθησαμε να κρατησουμε το επιπεδο κ δεν απαντησε κανεις,οταν οι παραγωγοι με στομφο ενημερωναν πως τους γραφουν ολους...και πως παιζουν μουσικη για την παρτη τους κι ολοι οι αλλοι να πανε να.....
    Γιατι επρεπε να καταλαβουμε που παει η δουλεια!Οταν εχεις προβλημα και δε γουσταρεις,το λες και αποχωρεις.....Δεν ανοιγεις θεματα περι φασισμου σε ενα ιντερνετικο ραδιοφωνο,ελεος δηλαδη!

    Κλεινοντας να πω πως οσοι δεν ακουσαν μπορουν φυσικα να εκφραζουν την  αποψη τους αλλα ας κρατανε και μια αμφιβολια....Τοση σιγουρια πια!!!!