ελληνική μουσική
    630 online   ·  210.872 μέλη

    Φασισμος στο Radio MusicHeaven

    antwnispatra
    27.12.2010, 21:02

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 27-12-2010 στις 20:54 έγραψε...

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
    Δεν άκουσα την εκπομπή, οπότε δεν έχω άποψη.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι ότι διάβασα πολλές φορές τη λέξη "ακροαματικότητα".
    Ρε παιδιά, ήμαρτον, αλλά που ακριβώς νομίζουμε ότι βρισκόμαστε;
    Έχω συνεργαστεί και με καθαρά επαγγελματικό σταθμό στον οποίο η ακροαματικότητα είναι αναγκάιο κακό και από αυτήν εξαρτάται το μέλλον σου, κι εμείς εδώ καθόμαστε και βγάζουμε τα μαχαίρια για το άν εγώ έχω 15 ακροατές και ο άλλος 34; Από τη στιγμή που όλα όσα γίνονται εδώ γίνονται καθαρά και μόνο για να ακούσουμε τις μουσικές που μας αρέσουν χωρίς κανένα όφελος;

    Ειλικρινά, δεν μου καίγεται καρφί για το αν εγώ έχω 10 λιγότερους ακροατές από κάποιον παραγωγό. Έχω κάνει εκπομπές, πολύ παλιότερα, και με 25 και με 10 και με 2 ακροατές αλλα διαφορά δεν είδα. Η μουσική δεν αλλάζει, ούτε η διάθεση, ούτε το μεράκι ούτε τίποτα. Δεν τίθεται θέμα ΑΝΤαγωνισμού, αλλά είναι καθαρά θέμα ΣΥΝαγωνισμού, αλλά μερικές φορές το ξεχνάμε...



    Θα συμφωνήσω απόλυτα και επειδή σχεδόν ολοι μας έχουμε κάνει εκπομπές ακόμα και με 1-2 άτομα,δεν θα έπρεπε καν να αναφέρουμε αυτή τη λέξη.Είναι πολύ άσχημο όλο αυτό που συμβαίνει και είναι κρίμα για μια παρέα,ακόμα και με τις υποτιθέμενες "κλίκες" που αναφέρεται επίσης συχνά.

    Αλλά μη μπερδευόμαστε,το αν δεν ακούμε κάποια εκπομπή,δεν σημαίνει πως αυτομάτως κάνουμε κλίκα εναντίον της.


    antwnispatra
    27.12.2010, 21:05

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 27-12-2010 στις 20:55 έγραψε...

    Μήπως δηλαδή να ζητήσουμε και μια κόπια και να την βάζουμε στα παιδιά μας να μάθουν τη Δημοκρατία?Δεν ξέρω που βλέπεις εσύ τις μαχαιριές αλλά εδώ μιλάμε για ντοκουμέντα και όχι για φαντάσματα.

    Αυτό έπρεπε να ειναι σε παράθεση στο ποστ της kristalo που διαφωνώ να δεχτώ το ελεύθερο ραδιόφωνο να χαρακτηρίζεται από το ποιος έχει το χειρότερο στόμα.


    xristos_rock
    27.12.2010, 21:10

    thanks για την πάσα με την κλίκα για να συνεχίσω και να πω ότι όταν κάνω εκπομπές δεν με ενδιαφέρει να με ακούσει ο Αντώνης, ο Γιώργος, η Μαρία, η Ελένη (τυχαία ονόματα), άτομα τα οποία με ακούνε σε κάθε εκπομπή. Με ενδιαφέρει να με ακούσει ο ντροπαλός επισκέπτης 1,2,8,9... Η μαγκιά στο ραδιόφωνο είναι να μοιράζεσαι τη μουσική σου με άτομα τα οποία γουστάρουν αυτό που γουστάρεις, να αποκτάς συνεχώς καινούριους ακροατές, κρατώντας παράλληλα τους παλιούς. Το να έχω συνεχώς τους ίδιους ακροατές μόνο και μόνο επειδή είναι φίλοι μου, δεν είναι ραδιόφωνο... Τουλάχιστον έτσι το έχω εγώ στο κεφάλι μου...


    antwnispatra
    27.12.2010, 21:13

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 27-12-2010 στις 21:10 έγραψε...

    thanks για την πάσα με την κλίκα για να συνεχίσω και να πω ότι όταν κάνω εκπομπές δεν με ενδιαφέρει να με ακούσει ο Αντώνης, ο Γιώργος, η Μαρία, η Ελένη (τυχαία ονόματα), άτομα τα οποία με ακούνε σε κάθε εκπομπή. Με ενδιαφέρει να με ακούσει ο ντροπαλός επισκέπτης 1,2,8,9... Η μαγκιά στο ραδιόφωνο είναι να μοιράζεσαι τη μουσική σου με άτομα τα οποία γουστάρουν αυτό που γουστάρεις, να αποκτάς συνεχώς καινούριους ακροατές, κρατώντας παράλληλα τους παλιούς. Το να έχω συνεχώς τους ίδιους ακροατές μόνο και μόνο επειδή είναι φίλοι μου, δεν είναι ραδιόφωνο... Τουλάχιστον έτσι το έχω εγώ στο κεφάλι μου...



    Ακριβώς,αυτό λέγεται παρέα!Που μπορούμε να μαζευτούμε σε ενα σπίτι να μοιραστούμε τα αγαπημένα μας κομμάτια.


    delta66
    27.12.2010, 21:20

    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση φασαρια για τη δημοκρατια και το φασισμο σε ενα φορουμ συζητησεων και ραδιοφωνου.

    Το σαιτ ειναι ιδιωτικο και τις αποφασεις τις παιρνει μονο ο ιδιοκτητης και οι επιμερους οι συνεργατες του (ο καθε συνεργατης στον τομεα που του εχει ανατεθει και μεχρι ενος οριου).

    Παραλληλα εχει εκδωσει και μια λιστα με "κανονισμους" για να παρουμε την γενικη ιδεα για το πως θελει να λειτουργει το φορουμ. Επιπλεον δινει απευθειας ή μεσω συντονιστων και προφορικες διευκρινιστικες οδηγιες.

    Κανεις αλλος δεν εχει δικαιωμα να εχει απαιτηση να συμμετεχει στις αποφασεις αυτες και στον τροπο λειτουργιας του.

    Οποιος θελει ακολουθει, οποιος δεν θελει ή θιγεται με οποιονδηποτε τροπο, παιρνει το καπελακι του και φευγει.

    Ο ιδιοκτητης ειμαι σιγουρος οτι εχει πληρη επιγνωση των "συνεπειων" των επιλογων του.

    Παρολα αυτα διακρινω μια σχετικη ελευθερια και δημοκρατικοτητα (σε σχεση με αλλα φορουμ) αφηνοντας να εξελισεται η συζητηση και να ακουγονται οι γνωμες ολων, θιγομενων και μη.

     

    Ποιος απο εσας αν ειχε το "κλειδι" του σαιτ θα ανεχοταν να συζηταει τον τροπο που πρεπει να λειτουργει το σαιτ του.

     

     


    -----------------
    ................click για να επισκευτείτε την σελίδα μου........... click για Μαθήματα Κιθάρας................

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 27-12-2010 21:23 ]


    AlfaWolf
    27.12.2010, 21:32

    Παιδιά ας ξεκολλήσουμε...

    Μια ομάδα είμαστε όχι διαφορετικές

    και οι ακροαματικότητες δεν έχουν να κάνουν με το πάσο καλός είσαι στο φινάλε φινάλε

    και ούτε είναι τίποτα μόνιμο είναι κάτι που σε κάθε εκπομπή μεταβάλετε

    αν για κάποιον έχει τόση σημασία ο μέσος όρος ας το κάνει ''στόχο'' και αν το πιστέψει θα το καταφέρει να προσελκύσει ακροατές και να ανέβει

    αλλά πιστέψτε με... δεν έχει καμιά σημασία...

    αυτό που έχει σημασία είναι τελειώνοντας την εκπομπή σου να νιώθεις ότι κάτι έχεις προσφέρει και κυρίως αυτό που έχεις προσφέρει άρεσε και ανταμείφτηκες με κάποια καλά λόγια από ακροατές η και συμπαραγωγούς

    να χέσω(με το συμπάθεια):)))  την ακροαματικότητα όταν μετά από μια εκπομπή Πχ του Κώστα Σμοκοβίτη διάβασα από μέλος μας και παραγωγό μας λόγια του στυλ...

    ''Ντρέπομαι που δεν γνώριζα το κύριο Σμοκοβίτη ''

    και μόνο ένας άνθρωπος δηλαδή που μπόρεσε και κέρδισε από μια εκπομπή μου για μένα είναι ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ κι αυτό πραγματικά είναι ένα παράδειγμα έχω κι αλλά εξίσου σημαντικά και από εξίσου σημαντικα χείλια

    μην χάνουμε το δάσος λοιπόν ψάχνοντας το δένδρο είμαστε μια ομάδα και προσπαθούμε ο καθένας όσο μπορεί να κάνει όμορφα πράγματα στο ραδιόφωνο του ΜΗ


    dimitris1965
    27.12.2010, 22:03

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 27-12-2010 στις 21:10 έγραψε...

    thanks για την πάσα με την κλίκα για να συνεχίσω και να πω ότι όταν κάνω εκπομπές δεν με ενδιαφέρει να με ακούσει ο Αντώνης, ο Γιώργος, η Μαρία, η Ελένη (τυχαία ονόματα), άτομα τα οποία με ακούνε σε κάθε εκπομπή. Με ενδιαφέρει να με ακούσει ο ντροπαλός επισκέπτης 1,2,8,9... Η μαγκιά στο ραδιόφωνο είναι να μοιράζεσαι τη μουσική σου με άτομα τα οποία γουστάρουν αυτό που γουστάρεις, να αποκτάς συνεχώς καινούριους ακροατές, κρατώντας παράλληλα τους παλιούς. Το να έχω συνεχώς τους ίδιους ακροατές μόνο και μόνο επειδή είναι φίλοι μου, δεν είναι ραδιόφωνο... Τουλάχιστον έτσι το έχω εγώ στο κεφάλι μου...



    +100000000000......................... etsi einai h akroates einai k χ-ψ agnostoi kai oxi emeis metaksi mas........


    dimitris1965
    27.12.2010, 22:13

    prospatho akoma na katalavo ti egine.........den akousa xthes thn ekpompi tou vassili,kai den ksero ti ypothike ALLA THEORO LATHOS THN APOFASH NA KOPEI H EKPOMPH GIA OPOIONDHPOTE LOGO. tha epaneltho otan katalavo th akrivos egine..............


    Deos
    27.12.2010, 22:23

    Παράθεση:

    Το μέλος dimitris1965 στις 27-12-2010 στις 22:13 έγραψε...

    prospatho akoma na katalavo ti egine.........den akousa xthes thn ekpompi tou vassili,kai den ksero ti ypothike ALLA THEORO LATHOS THN APOFASH NA KOPEI H EKPOMPH GIA OPOIONDHPOTE LOGO. tha epaneltho otan katalavo th akrivos egine..............



     

    Δημήτρη σύμφωνα με εσένα δεν υπάρχουν λόγοι διακοπής μιας εκπομπής? Για κάποιον λόγο?

    Δικαιολόγησέτε μου.


    rouli726
    27.12.2010, 22:41

    Ε συγγνώμη διάβασα καλά???

    Αναφέρθηκε ο Αριστοφάνης σε αντιπαράθεση με τη χθεσινή εκπομπή???

    Έλεος παιδιά!!!!

    Ήμαρτον!!!!!

    Το μόνο που είπα και πιστεύω ακράδαντα είναι πως όταν είσαι σε μια κοινότητα και έχεις αποδεχθείς κάποιους όρους και κανονισμούς οφείλεις και να τους τηρείς!

    Αν αυτό είναι παράλογο,αν το να απαιτώ σεβασμό από εκείνον που χωρίς να με ξέρει μου είπε να "σκάσω" μέσα στο τσατ είναι σοβαροφάνεια και αν το να κόβεται μια εκπομπή που έχει παραβεί τους κανονισμούς είναι φασισμός..τότε είμαι παράλογη ,σοβαροφανής και φασίστρια!

    Αφήνω τη "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" και την "ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ"  στους άλλους!

    Εύχομαι από εδώ και πέρα όλοι οι παραγωγοί να βρίζουν από το πρωι μέχρι το βράδυ!

    Θα είναι πράγματι μεγάλη νίκη της δημοκρατίας!


    antwnispatra
    27.12.2010, 22:42

    Παράθεση:

    Το μέλος rizveda στις 27-12-2010 στις 20:47 έγραψε...

    χτες το βραδυ μεχρι τις  τεσσερις το πρωι περασα υπεροχα

    Ακουσα πολλα πραγματα  με χιουμορ αλλα θα προτιμουσα

    να τα λεγανε ξεμεθυστοι

     

    ΤΕΣΤ

    ΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄

    ΠΟΙΟΙ απο εσας εχουν δει Αριστοφανη και εχουν

    φυγει στην μεση της παραστασης σοκαρισμενοι;;;

    Ο "Λαζοπουλος" σας σοκαρει με την βρωμο λοχεια του;;



    Όταν βλέπεις Αριστοφάνη,βλέπεις Αριστοφάνη...

    όταν βλέπεις Λαζόπουλο,βλέπεις Λαζόπουλο...

    όταν πας γήπεδο,πας γήπεδο...

    όταν βλέπεις τσόντα,βλέπεις τσόντα...

    και όταν ακούς ΜΗ,ακούς ΜΗ...

    άλλωστε γράφτηκε ήδη πως υπάρχουν κάποιοι κανόνες και καλώς ή κακώς εδώ μέσα δεν έχουμε συνηθίσει σε παραγωγούς επιπέδου Γεωργίου.


    dimitris1965
    27.12.2010, 23:00

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 27-12-2010 στις 22:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dimitris1965 στις 27-12-2010 στις 22:13 έγραψε...

    prospatho akoma na katalavo ti egine.........den akousa xthes thn ekpompi tou vassili,kai den ksero ti ypothike ALLA THEORO LATHOS THN APOFASH NA KOPEI H EKPOMPH GIA OPOIONDHPOTE LOGO. tha epaneltho otan katalavo th akrivos egine..............



     

    Δημήτρη σύμφωνα με εσένα δεν υπάρχουν λόγοι διακοπής μιας εκπομπής? Για κάποιον λόγο?

    Δικαιολόγησέτε μου.



    giannh den eimaste paidakia oute parthenagogeio....an akoustikan vrisies to katakrino kai eimai enantion....alla mia ekpomph san tou vasilli o opoios den exei dosei dikaioma ston enamish xrono kai me thn proth den thn koveis etsi apla den thn koveis.......................


    jorge
    27.12.2010, 23:22
    Δημήτρη ξαναδιάβασε άλλη μια φορά όσα ανέφεραν αυτοί που ΑΚΟΥΣΑΝ την εκπομπή και μετά απάντησέ μου ειλικρινά: αν αυτά τα ανεκδιήγητα γίνονταν στη δική σου εκπομπή, αν επιπροσθέτως σου έκαναν παρατήρηση αλλά έκανες αυτά που έκαναν, μετά δε θα ζήταγες τουλάχιστον μια ΣΥΓΝΩΜΗ; Όχι από τον φουκαρά τον Deos ή τον Jorge, αλλά από τους ακροατές και τους υπόλοιπους παραγωγούς.

    Γίνεται να ανακληθεί η οποιαδήποτε παύση εκπομπής όταν ο άλλος όχι μόνο μια συγνώμη δε ζητάει, αλλά ζητάει και τα ρέστα;
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    dimitris1965
    27.12.2010, 23:43

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-12-2010 στις 23:22 έγραψε...

    Δημήτρη ξαναδιάβασε άλλη μια φορά όσα ανέφεραν αυτοί που ΑΚΟΥΣΑΝ την εκπομπή και μετά απάντησέ μου ειλικρινά: αν αυτά τα ανεκδιήγητα γίνονταν στη δική σου εκπομπή, αν επιπροσθέτως σου έκαναν παρατήρηση αλλά έκανες αυτά που έκαναν, μετά δε θα ζήταγες τουλάχιστον μια ΣΥΓΝΩΜΗ; Όχι από τον φουκαρά τον Deos ή τον Jorge, αλλά από τους ακροατές και τους υπόλοιπους παραγωγούς.

    Γίνεται να ανακληθεί η οποιαδήποτε παύση εκπομπής όταν ο άλλος όχι μόνο μια συγνώμη δε ζητάει, αλλά ζητάει και τα ρέστα;

    jorge then vgozo dikaio i adiko apo ayta pou diavasa giati o kathenas krinei opos thelei aytos.....

    kai pragmatika den ksero ti egine kai kyrios ti eipothike gia na exo dikh mou apopsi...alla epimeno den eprepe na kopei i ekpompi amesos,akomh kai an vrisane prosopika ton giannh h esena h emena i opoiondhpote den eprepe na kopei ayti thn fora ..........


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Kristalo
    28.12.2010, 00:38

    Εχω μείνει πραγματικά!!!! Βρε Αντώνη ποιος μίλησε απλά για τις βρισιές...εκει κολλησατε εσείς...οι άνθρωποι έλεγαν και άλλα πράγματα εδώ μέσα που ήταν πιο καυστικά και από τις βρισιές...αλλα δεν άκουσες δίκιο έχεις να λες ότι σου μετέφεραν προφανώς. Μήπως ο βαθύτερος λόγος που κόπηκε η εκπομπή ήταν γιατί λεγόταν πράγματα για την εδώ κατασταση που δεν έπρεπε να λέγονται στον αέρα; Αυτοί έιχαν το θάρρος και τα έλεγαν...εσύ μπορείς να το πεις θρασος..τεσπα.

    Εφη μου και βέβαια δεν θα δεχτώ από κανέναν να μου μου σκάσε...αλλα γιατί να μου το πει; δεν ήμουν όταν σου το πε οπότε θα μείνω ουδέτερη στο θέμα.

    Οι βωμολοχίες δεν ότι καλύτερο βέβαια να λέγονται από ένα μικρόφωνο αλλα απορώ... ξαφνικά έτσι αποτρελάθηκαν; σούρωσαν και δεν ήξεραν τι έλεγαν; από νωρίς παιζόταν ένα θέμα που θίγει τους παραγωγούς και τα νούμερα που κυνηγούν .....το θέμα είναι ότι απογοητεύθηκα{#emotions_dlg.sad} μου άρεσε η εκπομπή του Βασίλη, που παρεπιπτόντως πολλοι λίγοι από σας είπατε έναν καλό λόγο για τις εκπομπές του. Θα μου λείψουν οι Κυριακές με τις περίεργες και όμορφες μουσικές του Βασίλη{#emotions_dlg.sad}! Φτωχή την βρίσκω την επόμενη βραδυνή Κυριακή μου....

    Με στεναχωρέσατε κυριοι για μια άλλη φορά με απογοητεύσατε.....υπήρξαν και άλλοι φορά κρούσματα ύβρεων στο τσατ και μάλιστα βρέθηκες και εσυ jorge εκει τυχαία και όμως δεν του κάνατε τίποτα του συγκεκριμένου μέλους...

    Εσείς που μιλάτε για δημοκρατία λόγου έτσι γίνεται; Κόψτε του την εκπομπή αλλα γιατί τον διαγράφετε; δεν έχει δωσει δικάιωμα άλλη φορά...μα κάτι συμβαίνει και απορώ!

    {#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.sad}!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    jorge
    28.12.2010, 01:20
    Ποιος τον διεγραψε;
    antwnispatra
    28.12.2010, 02:21

    Παράθεση:

    Το μέλος Kristalo στις 28-12-2010 στις 00:38 έγραψε...

    Εχω μείνει πραγματικά!!!! Βρε Αντώνη ποιος μίλησε απλά για τις βρισιές...εκει κολλησατε εσείς...οι άνθρωποι έλεγαν και άλλα πράγματα εδώ μέσα που ήταν πιο καυστικά και από τις βρισιές...αλλα δεν άκουσες δίκιο έχεις να λες ότι σου μετέφεραν προφανώς. Μήπως ο βαθύτερος λόγος που κόπηκε η εκπομπή ήταν γιατί λεγόταν πράγματα για την εδώ κατασταση που δεν έπρεπε να λέγονται στον αέρα; Αυτοί έιχαν το θάρρος και τα έλεγαν...εσύ μπορείς να το πεις θρασος..τεσπα.

    Εφη μου και βέβαια δεν θα δεχτώ από κανέναν να μου μου σκάσε...αλλα γιατί να μου το πει; δεν ήμουν όταν σου το πε οπότε θα μείνω ουδέτερη στο θέμα.

    Οι βωμολοχίες δεν ότι καλύτερο βέβαια να λέγονται από ένα μικρόφωνο αλλα απορώ... ξαφνικά έτσι αποτρελάθηκαν; σούρωσαν και δεν ήξεραν τι έλεγαν; από νωρίς παιζόταν ένα θέμα που θίγει τους παραγωγούς και τα νούμερα που κυνηγούν .....το θέμα είναι ότι απογοητεύθηκα{#emotions_dlg.sad} μου άρεσε η εκπομπή του Βασίλη, που παρεπιπτόντως πολλοι λίγοι από σας είπατε έναν καλό λόγο για τις εκπομπές του. Θα μου λείψουν οι Κυριακές με τις περίεργες και όμορφες μουσικές του Βασίλη{#emotions_dlg.sad}! Φτωχή την βρίσκω την επόμενη βραδυνή Κυριακή μου....

    Με στεναχωρέσατε κυριοι για μια άλλη φορά με απογοητεύσατε.....υπήρξαν και άλλοι φορά κρούσματα ύβρεων στο τσατ και μάλιστα βρέθηκες και εσυ jorge εκει τυχαία και όμως δεν του κάνατε τίποτα του συγκεκριμένου μέλους...

    Εσείς που μιλάτε για δημοκρατία λόγου έτσι γίνεται; Κόψτε του την εκπομπή αλλα γιατί τον διαγράφετε; δεν έχει δωσει δικάιωμα άλλη φορά...μα κάτι συμβαίνει και απορώ!

    {#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.sad}!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Είπα από την πρώτη στιγμή πως δεν άκουγα,αλλά αφότου είπε και ο DEOS τους λόγους της αφαίρεσης της εκπομπής(και όχι διαγραφή του μέλους),νομίζω πως μπορώ να λέω ελευθερα την άποψη μου.

    Καλό λόγο για τις εκπομπές του ανέφερα και εγώ αλλά και άλλοι,ακόμα και ο DEOS που είμαι σίγουρος πως βρέθηκε σε πολύ δυσάρεστη θέση ώστε να κόψει την εκπομπή.Φυσικά και δεν κρίνουμε τις εκπομπές του,αλλά τα γκρέμισε όλα με ένα μέρος της χθεσινής.

    Αλλά το τι ακούστηκε πριν τις βρισιές,συγγνώμη μα δεν αναιρεί τις βρισιές Αναστασία.

    Εκτός και αν θες να μου πεις πως αν αύριο απαγγείλω Καβάφη μία ώρα και 55 λεπτά και στα τελευταία 5 απαγγείλω την "υβρεοπομπή" του Δεληβοριά,θα πρέπει να απαιτήσω τον σεβασμό και τα μπράβο όλων εδώ μέσα.

    Και,τέλος,έχω χρησιμοποιήσει και εγώ καυστικό λόγο και στοχευμένο μερικές φορές και όχι μόνο έχω ακόμα εκπομπές εδώ,αλλά ούτε καν πμ σχετικά με αυτό δεν έλαβα.Και εμένα υπήρξε στιγμή που βγήκε ανάρμοστη λέξη στον αέρα αλλά άνθρωποι είμαστε και κάποιες φορές μας παρασύρει κάτι και μπορεί να συμβεί.Αλλά όταν είναι συνεχιζόμενο αυτό και  ειπωθούν πολλά,νομίζω πως αλλάζει χαρακτήρα η κατάσταση.


    -----------------
    ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ,ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antwnispatra στις 28-12-2010 02:23 ]


    aviectus
    28.12.2010, 03:32

    Αναστασια

    Να δώσω ενα μικρο παράδειγμα.

    Ας κρατήσουμε οτι οι παραγωγοί ιρονζιονλιο και βασιληςμπισαξ είχαν αντίθετη γνώμη-άσχημη για κάποια κακώς κείμενα στο σταθμό. Ας δεχτούμε ότι στο βωμό του Ελεύθερου μικροφώνου, λένε ότι θέλουν.ακομα και βρισιες.

    Ας πάμε κάπου αλλού και θα επιστρέψω στο παραπάνω σε λιγο.

    Ας πούμε οτι ερχόταν ένας κύριος μια μέρα στο μαγαζί σου,και σου λέει: θέλω ενα καφέ Νες μέτριο με γαλα,ας πούμε οτι εσυ του το φτιαχνεις και το προσφέρεις. Αυτος με το που πινει μια γουλια,το αδειαζει στο πατωμα και αρχιζει να βριζει...ελευθερια λογου εχουμε..1ον για μπορει ενω ζητησε Νες να εφτιαξες λογο κουρασης Γαλλικο 2ον γιατι ενω ζητησε μετριο να εκανες Γλυκο 3ον Να μη γουσταρει τη διακόσμηση στο μαγαζι. φαντασου οτι δεν μενει μονο στο να βριζει μεσα στο μαγαζι..σε αντιθεση βγαινει εξω και σου κανει δισφημηση με μπινελικια. εσυ λογικά σαν άτομο που σε βρίζει θα θηχτεις, αλλά οσο πρωχο περσονα και να είσαι,αν δε θηχτεις με την προσωπική επίθεση, θα σε πειράξει το ότι λεει πράγματα για την επιχείρηση που έχεις μοχθήσει να ανοίξεις και να διατηρήσεις.

    Ας πάμε πάλι πάνω..οι παραγωγοί δεν έμειναν μόνο στο να "σατιρίζουν" το μπανερακι του σταθμού για την ακροαματικότητα και τον χορηγό το SAM. άρχισαν να μιλούν και για το τι εκπομπές κάνει ο καθένας ( ευτυχώς εκει δεν ανέφεραν ονόματα ) πως τις κανει,και το πως νιώθει και βιώνει ο καθένας τη μουσική.

    εκεί λοιπόν ο Δεος ήρθε και ακούγοντας κάποια πράγματά, ζήτησε να μάθει περι τίνος προκειτε όλο αυτό το παραλήρημα.

    φυσικά απάντηση δεν ελαβε, μονο ενα μονόλογο στο Μικρόφωνο.

    αυτά για χθες.και το τι εγινε

    τώρα θελω να μιλήσω με αλλα γεγονότα που έγιναν πριν απο λίγους μήνες. ( γιατί σχολίασες κάτι για καπετάνιους και καράβια ) οταν ενα πρωην μελος παραγωγος το ονομα το ξερετε. Σχολίασε αρνητικά σε φωτογραφίες σου αποκαλώντας σε "βλαχομοντελα" οι καπετάνιοι έτρεξαν και έσβησαν τα σχόλια..ΜΠΑΝΑΡΑΝ τον εν λόγο κηρίο που μετα προκάλεσε και αλλά επεισόδια.

    οι ίδιοι καπετάνιοι μπορούσαν να ΜΗΝ σβήσουν τα σχόλια, καλώντας στο  προσκήνιο το ελευθρο σχολιασμό και την ελευθεριά έκφρασης δινοταντας δίκιο στο οτι επιλογή σου ήταν να ανεβάσεις φωτο, αφήνοντας τον καθενα να σχολιάσει εις γνώση σου.

    οσο εσυ θηχτηκες τότε εσυ, άλλο τόσο θίχτηκαν τα άτομα που σχολιάστηκαν χθες και μάλιστα εν απουσία τους.

    η συντονιστική ομάδα κανει πολύ καλη δουλεια,και πρέπει να συνεχίσει ετσι.

    Α, και επίσης με το που θες να γίνεις μελος, αυτόματα κανεις και αποδοχή των κανόνων χθες καταπατήθηκαν, αρκετοί απο αυτούς.

     

    Αυτα.