ελληνική μουσική
    510 online   ·  210.865 μέλη

    Ψηφοφορία - 3ος Διαγωνισμός Τραγουδιού

    KRISTHESS
    25.02.2013, 18:43
    τι εννοείς δεν το ψήφισε κανείς? νομίζω έχει ειπωθεί από πολλούς εδώ μέσα...ότι το συγκεκριμένο γκρουπάκι είναι εως τώρα και το πιο δύσκολο... έχει πάρα πολύ καλά τραγούδια με διαφορετικό ύφος το καθένα και μη συγκρίσιμο για μενα.. και σίγουρα δεν είναι θέμα παραγωγής...ούτε νομίζω ότι η πλειοψηφία εξ αυτών έχουν βγει απο δισκογραφικές.. αλλά απο συνοικιακά στουντιο ηχογράφησης..το αν παίζεις ή όχι με μια κιθάρα ή με περισσότερα όργανα ένα κομμάτι δε σημαίνει ότι και οι ακροατές δε θα καταλάβουν αν είναι καλό ή όχι .. και φυσικά και τα γούστα είναι λογικό να ποικίλουν...δεν αρέσουν σε όλους τα ίδια πράγματα!!! έτσι δεν είναι?? από κει και πέρα όταν ο συναγωνισμός είναι μεγάλος... δεν μπορεί και να ξεχωρίσουν όλα... και όπως είπε και ο jorge πολλα είναι τα ισάξια κομμάτια σ'αυτο το γκρουπ... τι να κάνουμε τώρα...ίσως έτυχε! εγώ εστίασα στις χαμηλότερες συγκεντρωθείσες βαθμολογίες σε σχέση με τα προηγούμενα.. και είπα ότι είναι λογικό να κάνει καποια στιγμή και λίγο κοιλιά αν θέλεις η ψηφοφορία!! αυτό δεν αναιρεί την αξία των καλών τραγουδιών... σε όποια θέση κι αν βρίσκονται!!!!ανεξαρτήτως λίγων ή πολλών ψήφων!!
    ALFA70
    25.02.2013, 20:17

    ΘΕΜΑ Όροι του 3 διαγωνισμού !

    Εγώ έχω μια απορία και αφορά τους ορούς του διαγωνισμού και την αξιοπιστία του  !!!

    Και να δηλώσω ότι δεν ψηφίζω ...αλλά νομίζω πως υπάρχει κάτι που δεν μου αρέσει ...και εξηγούμε

    Ανατρέχοντας σε προηγούμενα γκρουπ του 3 διαγωνισμού διαπίστωσα ότι η εκτέλεση των τραγουδιού και τα ονόματα των συντελεστών των 5 πρώτων διακριθέντων  δεν είναι κοινοποιημένα ..την ερμηνεία που δίνω είναι ότι γίνεται για λόγους αδιαβλητοτητας και αξιοπιστίας του διαγωνισμού ... έχει ληφθεί αυτό το μέτρο ....

    Από καθαρή περιέργεια  αναζήτησα τα τραγούδια στο Youtube και μερικά όχι μόνο τα βρήκα ....άλλα πλασάρονται σαν φαβορι επηρεάζοντας την ψηφοφορία  ... κάποιο μάλιστα έχει και αριθμό επισκέψεων 3000-4000 και έχω προσέξει ότι μέσα στα φόρουμ κάποιοι έντιμοι ψηφοφόροι δεν αναφέρουν τι θα ψηφίζουν για να μην επηρεάσουν την εξέλιξη του διαγωνισμού

    Έχω στην διάθεση μου τα λινκ με τα τραγούδια αλλά θεωρώ σκόπιμο να μην τα αναφέρω πάντα σεβόμενος τους διαγωνιζομένους και τους συμμετέχοντες στην ψηφοφορία.  Εγώ πάντως τα έχω κατεβάσει  στον HD μου και τα ακούω και πιστεύω ότι είναι καλά και αξίζουν την θέση που έχουν πάρει !

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό αποτελεί αθέμιτο ανταγωνισμό  ...και αλλοίωση του διαγωνισμού .

    Ευχαριστώ για την φιλοξενία !

    Μ εκτίμηση Alfa70


    KRISTHESS
    25.02.2013, 20:25

    δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα αυτό ΑΛΦΑ70.. το έχει πει και ο διαχειριστής αυτό άλλωστε... εγώ θέλω να δώσω τα εύσημα σε πολλούς δημιουργούς πάντως που παρόλο που έχουν απίστευτα κομμάτια ... και κάποια έχουν όντως προκριθεί... ακόμα κι αν βρίσκονται ή βρίσκονταν και πριν την έναρξη του διαγωνισμού στο UTUBE.. κρατάνε την αξιοπρέπειά τους .. και με χαμηλούς τόνους δεν απαντούν.. και δεν αυτοδιαφημίζονται!!! και μπράβο τους!! φυσικά έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει αυτό ο καθένας μετά το πέρας της ψηφοφορίας και εφόσον δεν προκριθεί... την αυτοδιαφήμιση εννοω..ή αν προκριθεί ... μετά το τέλος του διαγωνισμού!!!αυτό είναι νομίζω και το σωστότερο... αν και ο καθένας κάνει τις επιλογές του!Smile

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 25-02-2013 20:29 ]


    ALFA70
    25.02.2013, 20:39
    Αγαπητή KRISTHESS συμφωνώ μετά το πέρας του διαγωνισμού ,άλλως τι νόημα έχει η μη δημοσιοποιήσει των ονομάτων των διακριθέντων και η αφαίρεση να ακουστούν τα πέντε πρώτα ? Από εκεί μου δημιουργήθηκε η απορία και το έψαξα :)
    KRISTHESS
    25.02.2013, 20:47
    άρα αυτό είναι το σωστό :) αλλά δεν μπορεί να επιβληθεί και η αφαίρεση από το utube! Από την άλλη δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου κανείς που προκρίθηκε .. να αυτοδιαφημίζεται και να το κάνει με αθέμιτους τρόπους!!.Δόξα το θεό έχουμε καλούς μουσικούς νομίζω και καλά παιδιά!!τώρα τα φιλαράκια του καθενός... ίσως και να το ξέρουν!! και τι έγινε? το καλό τραγούδι...αργά ή γρήγορα θα ξεχωρήσει!!
    jorge
    25.02.2013, 22:32

    Μεθαύριο η λήξη της ψηφοφορίας για το 4ο γκρουπ!

    Πολλά ωραία τραγούδια και ίσως το καλύτερο γκρουπ κατά τη γνώμη αρκετών εδώ μέσα.

    Για να δουμε... :)


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    27.02.2013, 22:55

    Καλησπέρα. Ουφ! Πρόλαβα και ψήφισα. Τελικά το instrumental: "Send the light" του μέλους perseas77  αποσύρθηκε ή έγινε κάτι άλλο και κατά συνέπεια έχασα τεύχη; Ή τόμους;{#emotions_dlg.confused1} Ε.Σ. 


    KRISTHESS
    27.02.2013, 23:21

    Παράθεση:

    Το μέλος EVAGGELIASAKELLARIOU στις 27.02.2013, 22:55 έγραψε...

    Καλησπέρα. Ουφ! Πρόλαβα και ψήφισα. Τελικά το instrumental: "Send the light" του μέλους perseas77  αποσύρθηκε ή έγινε κάτι άλλο και κατά συνέπεια έχασα τεύχη; Ή τόμους;{#emotions_dlg.confused1} Ε.Σ. 



    και μένα μου άρεσε αυτό το ορχηστρικό.. αλλά ο διαχειριστής μας ενημέρωσε ότι ο δημιουργός το απέσυρε..


    jorge
    27.02.2013, 23:26
    Πριν λίγο ψήφισα κι εγώ. Μισή ωρίτσα ακόμη.
    jorge
    12.03.2013, 15:30
    Να υπενθυμίσω πως η ψηφοφορία για το 5ο γκρουπ τελειώνει αύριο βράδυ!

    Μην ξεχάσετε να ψηφίσετε τα αγαπημένα σας κομμάτια και να γράψετε και τη γνώμη σας γι' αυτά στο σχετικό topic :)
    mary_omikron
    13.03.2013, 22:20

    Απόψε στις 23:59:59 λήγει η προθεσμία ψηφοφορίας του 5ου γκρούπ.

    Μην ξεχάσετε να ψηφίσετε όσα τραγούδια σας άρεσαν  Smile {#emotions_dlg.inlove}


    alkyoni
    14.03.2013, 02:58

    Στο 6ο γκρουπ υπαρχει το τραγουδι "που να ψαξω να σε βρω" το οποιο κοβεται στα 3:37....{#emotions_dlg.sad}

    Μηπως θα ηταν ευκολο να το εχουμε ολοκληρο, οπως εχει ξανασυμβει σε αλλα τραγουδια σε προηγουμενα γκρουπς?

    Ευχαριστω και καλη συνεχεια στο διαγωνισμο!{#emotions_dlg.beer}


    jorge
    28.03.2013, 11:59

    Το προβλημα αποκαταστάθηκε και μόλις ξεκίνησε η ψηφοφορία για το 7ο και προτελευταίο γκρουπ.

    Καλή ακρόαση, ελπίζω και σε αυτό το γκρουπ να έχουμε όμορφα τραγούδια.


    jorge
    03.04.2013, 19:55
    Μ' αυτά και μ' αυτά, μόλις 1 εβδομάδα έμεινε για τη λήξη και του 7ου γκρουπ. Ψηφίστε τα κομμάτια που σας αρέσουν και στείλτε τα στον Τελικό του επόμενου μήνα. Κάθε ψήφος είναι καθοριστική!
    jorge
    07.04.2013, 01:43
    Τα πρώτα κομμάτια του 7ου γκρουπ φαινεται να έχουν ξεχωρίσει. Από κει και πέρα όμως φαίνεται πως οι θέσεις για τον τελικό θα κριθούν (και εδώ) από μία ψήφο. Λήξη την Τετάρτη που μας έρχεται, μην ξεχάσετε να ψηφίσετε :)
    sillia
    07.04.2013, 01:48

    Πάλι θριλερ θα έχουμε{#emotions_dlg.happycrazy}

    Smile


    jorge
    10.04.2013, 19:03
    5 ώρες ακόμη για να ολοκληρωθεί και το 7ο γκρουπ. Προλαβαίνετε να ψηφίσετε όσοι δεν το έχετε κάνει. Δώστε χαρά στους δημιουργούς και νιώστε μέλος μιας μεγάλης κριτικής επιτροπής.
    eliasmavroskoufis
    10.04.2013, 21:26

    Ευτυχώς πρόλαβα και ψήφισα, θα λυπόμουν πολύ αν δεν το χα κάνει. Συγχαρητήρια σε όλους και καλή συνέχεια :))

    Υ.Γ. Δεν έχω μιλήσει ποτέ για το αν κάποιο κομμάτι μου θυμίζει κάποιο άλλο,

    ε λοιπόν θα το κάνω τώρα..και με χιουμορ πάντα :)

    Είναι ένα κομμάτι που μου θυμίζει την διαφήμιση του carnation κι εννοείται δεν θα πω ποιο! :)

    Δεν ξέρω αν το χει αναφέρει κι άλλος, έχω μέρες να μπω. Χαιρετώ :))

    [ τροποποιήθηκε από τον/την eliasmavroskoufis, 10-04-2013 21:27 ]


    sillia
    10.04.2013, 21:38

    2  και κάτι Smile έμειναν

    Ακούμε {#emotions_dlg.walkman}και στέλνουμε τελικό αυτά που μας αρέσουν {#emotions_dlg.walkman}


    cineboy
    11.04.2013, 02:14
    Πάρα πολύ χαμηλές οι βαθμολογίες του 7ου γκρούπ και αυτό δεν ξέρω απο που μπορεί να προέρχεται. Χάθηκε το ενδιαφέρον γιά την διαδικασία στην διαδρομή;...δεν άρεσαν τα τραγούδια; Οπως και νάχει,και σαν πρόταση απλά γιά την επόμενη φορά ίσως να χρειάζεται μιά διαφορετική φόρμουλα γιά το πως επιλέγονται τα τραγούδια και πέφτουν σε κάθε γκρούπ. Καλή συνέχεια....