ελληνική μουσική
    431 online   ·  210.866 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    EVAGGELIASAKELLARIOU
    26.12.2012, 21:26

    Χρόνια πολλά και καλά. Τέτοιες μέρες, τέτοια λόγια. Λοιπόν, ευπειθώς αναφέρω ότι ενώ επιλέγω να διαγράψω τα ΠΜ και πατώ διαγραφή και ο server μου απαντά ότι τα μηνύματα διεγράφησαν, αυτά παραμένουν απτόητα στην θέση τους. Τις πταίει; Ε.Σ.

    Υ.Γ. : Αυτό ισχύει για τα απεστελμένα μυνήματα.  Συγνώμη που ήμουν ασαφής.


    -----------------

    Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο  το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την EVAGGELIASAKELLARIOU, 26-12-2012 21:42 ]


    jorge
    27.12.2012, 00:08
    Διορθώθηκε Ευαγγελία, σ' ευχαριστούμε.

    Στέφανε, αν ξαναβγει πείτε μου, πρέπει να ήταν κάτι προσωρινό.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    29.12.2012, 15:36

    Καλή χρονιά με υγεία ευτυχία. Ευχαριστώ κύριε Εγγλέζε. Το 2013 να είναι δημιουργικό (όχι ότι δεν ήταν τις προηγούμενες χονιές) με φαντασία, κέφι και άσβεστο μεράκι. Ε.Σ.


    STEFANOS604
    02.01.2013, 20:50

    Φυλλωμετρώντας το αρχείο δημοσιεύσεων παρατήρησα ότι σε ΟΛΑ τα έτη δεν γίνεται αξιολόγηση μόνο στο μήνα Δεκέμβρη

    Απλώς δεν ''χτυπάει καλά στο μάτι''!


    PHILIPPOSSM
    03.01.2013, 18:18

     Εδώ και αρκετό καιρό που μένω στην σελίδα μέχρι πολύ αργά και κάνω εκπομπές μεταμεσονύχτιες, απο τις 02:30 μέχρι και τις 04:00 σχεδόν, υπάρχουν αρκετές διακοπές σε άτακτα χρονικά διαστήματα και για περίπου 3-5 λεπτά κάθε φορά με αποτέλεσμα να διακόπτεται η εκπομπή μουσικής και να μην μπορεί κανένας να μπει στην σελίδα.

    Το γεγονός οτι υπάρχουν αρκετοί ακροατές (για τα δεδομένα του σταθμού) εκείνη την ώρα, θα μπορούσε το backup να προγραμματιστεί να γίνετε από τις 04:00 και μετά;


    jorge
    03.01.2013, 18:32
    Θα τα κοιτάξω Στέφανε και Φίλιππε, σωστές παρατηρήσεις.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    09.01.2013, 17:50

    Καλησπέρα. Η "γκρινιάρα" χτυπά και πάλι. Λοιπόν, μου λείπει η κεντρική στήλη από την οθόνη. Δηλαδή κάτω από τα άρθρα υπάρχουν τρεις στήλες. Η αριστερή στήλη έχει τα θέματα σχετικά με το forum, τη δημοσκόπηση, μέλος της ημέρας, top bloggers κ.λπ., η δεξιά στήλη έχει τη φωτογραφία με το cd του Μιχάλη Κλεάνθη, το εικονίδιο με το 3ο διαγωνισμό τραγουδιού, το Radio Musicheaven on air, Επί του πιεστηρίου-σε ενδιαφέρουν-Φίλτρα, Post-it κ.λπ. Η μεσαία στήλη με ρωτά με αυθάδεια: "Χάνεσαι; Φίλτραρε τώρα!" και από κάτω είναι ένα άσπρο σεντόνι. Να απαντήσω: "Χάθηκα και τι κάνω τώρα;" ή "Εδώ είμαι και παίζω θέατρο σκιών!". Με εκτίμηση, Ε.Σ.

     


    STEFANOS604
    09.01.2013, 17:53

    το είδα κι εγώ και φταίει ο Internet explorer. An εχεις Chrome Google ή Mozilla Firefox φαίνεται κανονικά
     Παρατήρησα ότι συνέβει με την νέα προσθή ''αξίζει να δεις'' . Ενώ εβλεπα κανονικά μόλις έβαλε τα ''304 τραγούδια του διαγωνισμού'' έγινε η 'ανωμαλία'.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την STEFANOS604, 09-01-2013 17:58 ]


    jorge
    09.01.2013, 18:02
    Γινονταν εργα, ολα ενταξει τωρα :)
    PHILIPPOSSM
    14.01.2013, 16:16

    το μπανερακι του Ρ/Σ  μέσα στις σελίδες του forum δεν ανανεώνεται γρήγορα, εχω παρατηρήσει οτι πρέπει να περάσει πάνω από μισή ώρα, για να ανανεωθεί.


    STEFANOS604
    14.01.2013, 16:45

    Θα επανέλθω σε 2 πολύ βασικά θέματα που τα ανέφερα ξανά (όχι εδώ)σε κάποιο post:

    1. Στη μη δυνατότητα προεπισκόπισης (preview) στα άρθρα (στα posts στο forum κανονικά). Δείτε εδώ το αποτέλεσμα μη δυνατότητας preview – γράφτηκε 3 φορές ενώ θα μπορούσε να αποφευχθεί….
    2. Μετά την αποστολή ενός σχολίου στα άρθρα να δίνεται η δυνατότητα τροποποίησης  (επεξεργασίας) τουλάχιστον για 5 λεπτά –έστω και με τον όρο να γίνεται τροποποίηση ΜΟΝΟ αφού δεν προηγήθηκε κάποιο άλλο σχόλιο ώστε να μην αλλάξει εσκεμμένα το περιεχόμενο – αυτό τουλάχιστον επιτρέπεται σ΄όλες τις ιστοσελίδες που ξέρω , ώστε πχ κάτι που δεν τυπώθηκε σωστά ή κάτι που διέφυγε τον συντάκτη να διορθώνεται και να αποφεύγεται διπλή επανεγγραφή όπως πχ ΕΔΩ –ενώ είχε γραφτεί σωστά στο ακριβώς προηγούμενο post ….

    jorge
    14.01.2013, 17:24
    Φιλιππε διορθώθηκε. Στέφανε θα το δούμε στο μέλλον, έχει αρκετή δουλίτσα. Σ' ευχαριστω που το ανέφερες.
    STEFANOS604
    26.01.2013, 11:25

    Καλημέρα από Σύρο

    Πριν από λίγο έστειλα το σχόλιο αυτό ενώ ταυτόχρονα άκουγα το Radio Music Heaven. Πάτησα ΟΚ για αποστολή  και το αποτέλεσμα ήταν όπως φαίνεται κενή σελίδα. Αποσυνδέθηκα - ξανασυνδέθηκα και το σχόλιο 'έφυγε' κανονικά

    Αυτό νομίζω είχε διορθωθεί γιατί παλιά σου έλεγε αν θυμάμαι καλά κάτι σαν ‘’δεν μπορείς να στείλεις γιατί πρέπει να συνδεθεί’’


    Katzenfreund
    26.01.2013, 14:33

    Θα ήθελα να αλλάξω το ψευδώνυμο μου από το ΓερμανικόKatzenfreundστο αντίστοιχο Ελληνικό: γατόφιλος.

     

    Εάν αυτό είναι δυνατό, πού πρέπει να αποταθώ?


    PHILIPPOSSM
    26.01.2013, 14:44
    κράτα καλύτερα το original nickname.....το γατοφιλος ακούγεται κάπως....
    yokor
    27.01.2013, 15:10

    Εδώ και αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα δεν μπορώ να μπω καθόλου στα προσωπικά μου μηνύματα. Παρόλο που μου έρχεται ειδοποίηση στο e-mail μου, όταν μπαίνω στο site δεν μπορώ να μπω καθόλου ούτε στα εισερχόμενα, ούτε στα σταλθέντα. Δοκίμασα και από την δουλειά, μήπως φταίει ο υπολογιστής, αλλά και από κει τα ίδια. Μπορώ να κάνω κάτι γι΄ αυτό;


    PHILIPPOSSM
    27.01.2013, 15:19
    Γιώτα σβήσε τα cookies και ξανά δοκίμασε...
    jorge
    27.01.2013, 16:36

    Παράθεση:

    Το μέλος yokor στις 27.01.2013, 15:10 έγραψε...

    Εδώ και αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα δεν μπορώ να μπω καθόλου στα προσωπικά μου μηνύματα. Παρόλο που μου έρχεται ειδοποίηση στο e-mail μου, όταν μπαίνω στο site δεν μπορώ να μπω καθόλου ούτε στα εισερχόμενα, ούτε στα σταλθέντα. Δοκίμασα και από την δουλειά, μήπως φταίει ο υπολογιστής, αλλά και από κει τα ίδια. Μπορώ να κάνω κάτι γι΄ αυτό;

    Τι μηνυμα σου βγαζει και τι βλεπεις στη σελίδα;


    yokor
    27.01.2013, 18:19

    δημοφιλή

    Jorge, Αυτό βγαίνει.

    Φίλιππε, ευχαριστώ, θα προσπαθήσω.


    jorge
    27.01.2013, 18:23
    Σοβαρό. Μπορεις να σβήσεις τα cookies και να μας πεις και με ποιον browser εισαι; Internet Explorer, Firefox;