ελληνική μουσική
    772 online   ·  210.851 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    kithara-woman
    05.04.2008, 00:56
    Δεν ξέρω αν το κάνει σε όλους ή μόνο στο δικό μου Η/Υ,που δεν νομίζω,αλλά όταν κάνω είσοδο στο e-περιοδικό και θέλω να δω δημοσιεύσεις που δεν είναι σημερινές ή πρόσφατα σχολιασμένες και πατήσω στην αντίστοιχη κατηγορία πχ βιογραφίες,συνεντεύξεις,δισκογραφία,κλπ
    δεν ανοίγει όπως πρώτα που εμφάνιζε όλες τις παλιές δημοσιεύσεις,παραμένει μαύρη η σελίδα,δηλαδή δεν μπορώ να δω καμία παλιά δημοσίευση.Jorge,ρίξε μια ματιά.
    Orfeus
    05.04.2008, 01:17
    Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει. Το παρατήρησα τώρα.
    Καμιά φορά είναι ίσως και θέμα σύνδεσης.

    Δεν ανοίγει όμως ούτε και με refresh.


    CROSS
    05.04.2008, 01:30
    Εμένα παραμένει κενό το μοτίβο με τα αστεράκια..αλλά δεν μου μαυρίζει την οθόνη.
    Κάτι άλλο που έχω προσέξει είναι ότι όταν μπώ στο φόρουμ απο την ''είσοδο''που βγάζει σε όλα τα θέματα,αντί για τους τίτλους του κάθε θέματος υπάρχουν ερωτηματικά(?????????????)και δεν γίνεται εφικτή η ανάγνωση
    Astron
    05.04.2008, 02:51
    Παράθεση:

    Το μέλος kithara-woman στις 05-04-2008 στις 00:56 έγραψε...

    Δεν ξέρω αν το κάνει σε όλους ή μόνο στο δικό μου Η/Υ,που δεν νομίζω,αλλά όταν κάνω είσοδο στο e-περιοδικό και θέλω να δω δημοσιεύσεις που δεν είναι σημερινές ή πρόσφατα σχολιασμένες και πατήσω στην αντίστοιχη κατηγορία πχ βιογραφίες,συνεντεύξεις,δισκογραφία,κλπ
    δεν ανοίγει όπως πρώτα που εμφάνιζε όλες τις παλιές δημοσιεύσεις,παραμένει μαύρη η σελίδα,δηλαδή δεν μπορώ να δω καμία παλιά δημοσίευση.Jorge,ρίξε μια ματιά.



    Πράγματι, δεν ανοίγουν οι στήλες...
    jorge
    05.04.2008, 10:59
    Εντάξει παιδιά, ο φαναρτζής το 'φτιαξε.
    kithara-woman
    05.04.2008, 15:38
    ΟΚ,Jorge,μια χαρά όλα.
    KIT_KAT
    06.04.2008, 21:52
    Jorge, μια μικρή μικρή λεπτομέρεια...

    Στο περισκόπιο(δεξιά), λέει:

    Τελευταία σχόλια σε posts που έχετε σχολιάσει & δεν ανήκουν στο δικό σας blog:
    ...(μπλα μπλα μπλα) --> ΟΟΟΟΚ

    Τελευταία σχόλια σε posts του δικού σας blog:
    Δεν έχετε σχολιάσει posts στα Blogs. -> (άλλο σε ρωτήσαμε... )

    Μάλλον θα έπρεπε να μου λέει ότι δεν υπάρχουνε σχόλια στο blog μου, επειδή αυτό είναι ανύπαρκτο
    kithara-woman
    10.04.2008, 16:25
    Jorge,πριν που προσπάθησα να συνδεθώ,δεν το κατάφερα,ενώ δεν είχα πρόβλημα πρόσβασης στο διαδίκτυο,είχα ανοίξει ήδη άλλα site.
    Μου έβγαλε το εξής μήνυμα,που το κράτησα από περιέργεια,το εκτύπωσα και το σκανάρισα,γιατί δεν μου το έχει ξαναγράψει αυτό.
    Το παραθέτω.Εχεις ιδέα τι είναι αυτό;Είναι πρόβλημα του site ή του υπολογιστή μου;
    Διέγραψα μετά cookies και ιστορικό και ξαναμπήκα,με έδειχνε ότι είμαι μέσα αλλά δεν είχα συνδεθεί...



    επισυναπτόμενα: IMG.jpg 
    esta
    10.04.2008, 16:37
    Παράθεση:

    Το μέλος kithara-woman στις 10-04-2008 στις 16:25 έγραψε...

    Jorge,πριν που προσπάθησα να συνδεθώ,δεν το κατάφερα,ενώ δεν είχα πρόβλημα πρόσβασης στο διαδίκτυο,είχα ανοίξει ήδη άλλα site.
    Μου έβγαλε το εξής μήνυμα,που το κράτησα από περιέργεια,το εκτύπωσα και το σκανάρισα,γιατί δεν μου το έχει ξαναγράψει αυτό.
    Το παραθέτω.Εχεις ιδέα τι είναι αυτό;Είναι πρόβλημα του site ή του υπολογιστή μου;
    Διέγραψα μετά cookies και ιστορικό και ξαναμπήκα,με έδειχνε ότι είμαι μέσα αλλά δεν είχα συνδεθεί...





    και σε εμένα υπήρχε το ίδιο πρόβλημα επί ώρα,μέρι που κατάφερα να συνδεθώ πριν λίγο.Φαντάζομαι πως λύθηκε.
    kithara-woman
    10.04.2008, 16:51
    Αρα πιστεύω δεν θα είναι τίποτα σοβαρό,αφού λύθηκε από μόνο του.
    Καμιά φορά κολλάνε και οι υπολογιστες.Μηχανήματα είναι κι αυτά...
    delta66
    10.04.2008, 19:51
    Εγω εχω προβληματα με τις εκπομπες.
    Εχω 4mbps συνδεση connex και στα τεστ down & uploading ειμαι κοντα παντα στα 4000 και 370 up, οποτε δεν παιζει να εχω προβλημα για μεταδοση.
    Παρ'ολα αυτα καθε πεμπτη 6-7 που εχω εκπομπη θα με πεταξει εκτος τουλαχιστον 1 φορα και ταυτοχρονα θα μου δειχνει και στη σελιδα του ραδιοφωνου και στη σελιδα του chat οτι ειμαι "out of time" κατι τετοιο.
    Πολυ δυσκολα κανω reconnect μετα απο 1-2 επανακινησεις του σερβερ.
    Εν τω μεταξυ ενω παω να ξαναμπω στο chat μου λεει οτι ηδη ειμαι συνδεδεμενος και δεν μ'αφηνει να ξαναμπω
    Ενω η εκπομπη εχει καταστραφει μετα απο αυτα.

    PashalinaMakia
    24.04.2008, 15:24

    Είναι προβληματισμός κι όχι πρόβλημα.

    Η αντικειμενικότητα των συντονιστών είναι κάτι που πρέπει να υπάρχει ή όχι?Ο συντονιστής τι ρόλο έχει ακριβώς και πώς πρέπει να εκφράζει την άποψή του?


    incomplete_angel
    24.04.2008, 16:23

    Που εξαφανίστηκε η επιλογή ακύρωσης ποστ όταν παμε για επεξεργασία?


    Astron
    24.04.2008, 16:57

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 24-04-2008 στις 15:24 έγραψε...
     Η αντικειμενικότητα των συντονιστών είναι κάτι που πρέπει να υπάρχει ή όχι?Ο συντονιστής τι ρόλο έχει ακριβώς και πώς πρέπει να εκφράζει την άποψή του?

    Ο συντονιστής έχει ακριβώς τα ίδια δικαιώματα με τα υπόλοιπα μέλη αλλά έχει επιπλέον κάποιες υποχρεώσεις/αρμοδιότητες. Μπορείς να τις διαβάσεις αναλυτικά στις συχνές ερωτήσεις και συγκεκριμένα εδώ.

    Αντικειμενικότητα πρέπει να υπάρχει στην εφαρμογή των κανονισμών και στις συντονιστικές παρεμβάσεις. Από εκεί και πέρα όπως όλα τα μέλη, οι συντονιστές έχουν τις δικές του απόψεις. Μην τους μπερδεύεις με τους "συντονιστές" των τηλεοπτικών συζητήσεων όπου απλά θέτουν τις ερωτήσεις... Μάλιστα ο κανονισμός παροτρύνει τους συντονιστές να συμμετέχουν ενεργά στις συζητήσεις.


    -Sadahzinia-
    24.04.2008, 18:41

    Έχω ένα πρόβλημα εδώ και πολύυυ καιρό..

    Δεν μπορώ να εισάγω σε ποστ video από youtube.. Ακολουθώ τις οδηγίες κανονικά και στην προεσκόπιση του blog μου δεν δείχνει το video αλλά μόνο τη διεύθυνση url...


    incomplete_angel
    25.04.2008, 12:33

    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 24-04-2008 στις 18:41 έγραψε...

    Έχω ένα πρόβλημα εδώ και πολύυυ καιρό..

    Δεν μπορώ να εισάγω σε ποστ video από youtube.. Ακολουθώ τις οδηγίες κανονικά και στην προεσκόπιση του blog μου δεν δείχνει το video αλλά μόνο τη διεύθυνση url...



    Έτσι γίνεται. Κάντο καταχώρηση και μπες μετά εκεί που το ποσταρες και δες το μήνυμά σου...

    Αν πάλι σου βγάζει μόνο url τότε πρέπει όντως να υπάρχει πρόβλημα...


    PashalinaMakia
    25.04.2008, 12:43

    Παρακαλώ θα ήθελα αν γίνεται να απαντήσει κάποιος άλλος συντονιστής!Ευχαριστώ!


    Stroumfita456
    25.04.2008, 12:47

    {#emotions_dlg.confused1}


    -Sadahzinia-
    25.04.2008, 13:04

    Το πρόβλημα το είχα στο blog μου..Αλλά οκ όλα καλά...ευχαριστώ πολύ! 


    Orfeus
    25.04.2008, 14:30

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 25-04-2008 στις 12:43 έγραψε...

    Παρακαλώ θα ήθελα αν γίνεται να απαντήσει κάποιος άλλος συντονιστής!Ευχαριστώ!



    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=9&categories=Forum#45