ελληνική μουσική
    609 online   ·  210.873 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    jacamar
    30.08.2007, 11:53
    Σε γενικές γραμμές δεν με εκνευρίζει κάτι σε αυτό το side...!
    σίγουρα το πιο εκνευριστικο ειναι οτι υπαρχουν πολλοι εκνευρισμενοι εδω!!!!!
    Crocodile
    30.08.2007, 13:36
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 30-08-2007 στις 04:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 29-08-2007 στις 23:21 έγραψε...

    Με εκνευριζει αφανταστα η επιπολαια συνταξη και η τρομερη ανορθογραφια αρκετων μελων. Για να μη μιλησω για τα κειμενα με χρηση λατινικου αλφαβητου. Ειναι τοσο δυσκολο να χρησιμοποιησουν ελληνικους χαρακτηρες;

    Επισης μερικες φορες νευριαζω οταν βλεπω "κλειδωμενα" θεματα. Γιατι οταν ενα θεμα μοιαζει εν μερει με καποιο αλλο οι συντονιστες σπευδουν να το "κλειδωσουν";


    Γεια και χαρα Κροκοδειλε

    1) Η συνταξη και η ανορθογραφια ειναι κατι καθαρα υποκειμενικο! Οπως ξερει ο καθενας μας να γραψει, γραφει! Δεν παιρναμε απο εξετασεις εδω για να γραφτουμε μελη!
    Αν θες μπορω να σου συστησω τον κορυφαιο ορθογραφο του Μ.Η για να παρεις μια γευση ορθογραφιας "με αποψη". Ηeartbreak Kid τον λενε......

    2) Οσον αφορα τα κειμενα με λατινικους χαρακτηρες θα σου πω οτι εισαι αδικος! Τα πληκτρολογια στο εξωτερικο δεν ειναι υποχρεωμενα να εχουν ελληνικα γραμματα! Αρα αδικεις ολα τα παιδια του εξωτερικου.....Και εγω ψιλοδυσκολευομαι να τα διαβασω αλλα ΚΑΤΑΝΝΟΩ αλλα πραματα.....

    3) Τα κλειδωμενα θεματα ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ και ειναι κλειδωμενα! Αν δεν ψαχνουμε πρωτα να δουμε αν υπαρχει κατι παρομοιο και ποσταρουμε οτι θεμε ετσι αερα πατερα, καλα κανουν οι υπευθυνοι και τα κλειδωνουν! Ειναι περισσοτερο κουραστικο αυτο απο τα λατινικα.....Πολλα κλειδωμενα θεματα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ....

    Οσον αφορα την ορθογραφια το θεμα δεν ειναι και τοσο υποκειμενικο. Για παραδειγμα ο heartbreak-kid που μου υπεδειξες χρησιμοποιει μια ορθογραφια που στηριζεται σε καποια επιστημονικη βαση (καταληξη -η στις υποτακτικες αντι του -ει, διατηρει την καταληξη -ι στα τριτικλιτα κλπ). Συνεπως κανεις δεν μπορει να τον χαρακτηρισει ανορθογραφο επειδη ο τροπος γραφης του διαφερει απο αυτον της πλειοψηφιας.
    Εγω υπονοοω καποιες αλλες πολυ τρανταχτες περιπτωσεις.

    Συντομα σκοπευω να τους εκθεσω σε αλλο "τοπικ" σχετικο με το θεμα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Crocodile στις 30-08-2007 13:37 ]


    GL
    30.08.2007, 15:12
    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 30-08-2007 στις 13:36 έγραψε...

    Οσον αφορα την ορθογραφια το θεμα δεν ειναι και τοσο υποκειμενικο. Για παραδειγμα ο heartbreak-kid που μου υπεδειξες χρησιμοποιει μια ορθογραφια που στηριζεται σε καποια επιστημονικη βαση (καταληξη -η στις υποτακτικες αντι του -ει, διατηρει την καταληξη -ι στα τριτικλιτα κλπ). Συνεπως κανεις δεν μπορει να τον χαρακτηρισει ανορθογραφο επειδη ο τροπος γραφης του διαφερει απο αυτον της πλειοψηφιας.
    Εγω υπονοοω καποιες αλλες πολυ τρανταχτες περιπτωσεις.

    Συντομα σκοπευω να τους εκθεσω σε αλλο "τοπικ" σχετικο με το θεμα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Crocodile στις 30-08-2007 13:37 ]





    1) Eιμαι πολυ περιεργος ΑΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙ αυτα που εγραψες ο Heartbreak Kid!! Εγω προσωπικα τα επιστημονικα αυτα που παρεθεσες τα βλεπω ως κινεζικα! Μαλλον εχεις δικιο! Δεν εχω την γνωση για να σου πω το αντιθετο!!!

    2) Προσεχε φιλε μου τι εννοεις με την λεξη "εκθεσω"!! Γενικα στην ζωη οποιος προσπαθει να εκθεσει καποιον συνηθως εκτιθεται ο ιδιος!! Λιγο περισσοτερη προσοχη στις εκφρασεις μας δεν θα εβλαπτε! Γινονται που γινονται μαχες στο site. Μην ξεκινησει ακομα μια

    ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!
    santourman
    30.08.2007, 20:14
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 30-08-2007 στις 04:06 έγραψε...

    2) Οσον αφορα τα κειμενα με λατινικους χαρακτηρες θα σου πω οτι εισαι αδικος! Τα πληκτρολογια στο εξωτερικο δεν ειναι υποχρεωμενα να εχουν ελληνικα γραμματα! Αρα αδικεις ολα τα παιδια του εξωτερικου.....Και εγω ψιλοδυσκολευομαι να τα διαβασω αλλα ΚΑΤΑΝΝΟΩ αλλα πραματα.....



    Γλου μου, αυτοί που γράφουν από το εξωτερικό, με ξένα πληκτρολόγια, είναι πολύ λίγοι, σε σχέση με τα άτομα που χρησιμοποιούν greeklish. Τα greeklish τα βλέπουμε κατά κόρον από νέα παιδιά εδώ στην Ελλάδα, που βαριούνται να γράψουν ελληνικά (για τους τόνους ας μην το σχολιάσω καλύτερα!), και όχι μόνο αυτό αλλά πετσοκόβουν κάποιες λέξεις όπως και, που, μου κλπ... Ακόμα και στο chat με εκνευρίζει αυτό, αλλά πιο πολύ εδώ στο φόρουμ.

    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 30-08-2007 στις 04:06 έγραψε...

    3) Τα κλειδωμενα θεματα ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ και ειναι κλειδωμενα! Αν δεν ψαχνουμε πρωτα να δουμε αν υπαρχει κατι παρομοιο και ποσταρουμε οτι θεμε ετσι αερα πατερα, καλα κανουν οι υπευθυνοι και τα κλειδωνουν! Ειναι περισσοτερο κουραστικο αυτο απο τα λατινικα.....Πολλα κλειδωμενα θεματα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ....



    Εγώ θα πρότεινα (off topic αυτό) τα περισσότερα από τα κλειδωμένα (αν όχι όλα) να διαγράφονταν κιόλας.
    faltsoo
    30.08.2007, 20:28
    only GL





    alex3
    31.08.2007, 12:32
    Λοιπόν...Δεν μ'εκνευρίζει κάτι συγκεκριμένο...Ούτως ή άλλως, δύσκολα εκνευρίζομαι σε προσωπικό επίπεδο...Αυτό όμως που βρίσκω αφόρητα κουραστικό, σε βαθμό που μ'έχει κάνει να αποφεύγω να συμμετέχω σε συζητήσεις, είναι πως σε κάθε σχεδόν, περίπτωση, προκύπτει κι ένας Χριστιανός, ο οποίος μετετρέπει τη συζήτηση από ανταλλαγή απόψεων, σε διδασκαλία...Και είναι κουραστικό, γιατί η Πίστη είναι άλλο πράγμα από τη Γνώμη...Αυτό...
    deathminor88
    31.08.2007, 13:23
    To κυρηγμα περι θεού θρησκείας κλπ που κανουν καποια συγκεκριμενα μελη, και τα κολανε σε ολα, μα ολα τα θεματα...
    MagicaDeSpell
    31.08.2007, 15:17
    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 29-08-2007 στις 20:34 έγραψε...

    Εμένα μ' εκνευρίζει ο gexrag.
    Δεν έχω ξανασυντήσει, διαδικτυακά τουλάχιστον, τέτοιο άτομο. Είναι μονίμως είρωνικός, επαναλαμβάνει συνεχώς θεολογίες δικές του και άλλων, κάνει παρατηρήσεις για το πως να γράφουν και πώς να μη γράφουν τα μέλη, είναι υπερόπτης, ξεροκέφαλος, στρουθοκαμηλίζει, μακρυγορεί με κενό λόγο, προκαλεί, προσβάλλει...και άλλα πολλά που μου τη δίνουν στα νεύρα, ειδικά στις φιλοσοφικές συζητήσεις.
    (Αν μπει ακόμη ένας τέτοιος εδώ μέσα θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να κάνω ban το ΜΗ από τον υπολογιστή μου...)

    Τζάμπα τα λέω, αφού τα ξέρετε...
    Μου τη δίνει που δεν τον έχετε πετάξει έξω ακόμα, τη στιγμή που η other side έφυγε για μια στιγμή "ανάρμοστης" συμπεριφοράς. Που μπορεί να έβρισε, αλλά τουλάχιστον ήταν ένας άνθρωπος με αξία.


    Λυπάμαι που το λέω και ξέρω και τί είδους αντεπιχειρήματα μπορεί να πει κανείς για να με πείσει ότι έχω άδικο, και θα το παραδεχτώ ότι έχω άδικο, αλλά έχω υπομονή μικρού βεληνεκούς. Θα ήθελα να φύγει από δω μέσα...

    Αν είμαι εκτός θέματος ή αν έπρεπε να μιλήσω με ΠΜ στο jorge, μπορείτε να μου το πείτε ελεύθερα κι αν θέλετε να σβήσετε αυτό το ποστ. Δεν άντεχα άλλο να μη μιλήσω όμως...




    Συμφωνω μαζι σου kerato εδω υπαρχουν 2 μετρα και σταθμα

    Επισης και μενα μ εκνευριζουν τα greeklish αλλα εδω χρησιμοποιουνται κι απο moderators τι παραδειγμα δειχνουν στους υπολοιπους
    Επισης και περισσοτερο απορι ποσο καιρο παιρνει στην διευθυνρια του σταθμου να απαντησει σε αιτηση για εκπομπη? ειναι δηλ προβλεπομενο να παιρνει 2 βδομαδες and counting?

    gexrag
    31.08.2007, 17:01
    Πριν αναφέρω οτιδήποτε, θα έπρεπε να γνωρίζετε ότι ο εκνευρισμός σας οφείλεται σε εσάς αποκλειστικά. Όταν με ενοχλεί κάτι εγώ απλά το προσπερνώ και δεν ασχολούμαι απλά για να μην εκνευριστώ.
    Τα περί διδασκαλίας κλπ δεν τα σχολιάζω γιατί είναι η εκτίμησή σας και δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Διδάσκεται ο καθένας από κάθε καταχώρηση που υποπίπτει στην αντίληψή του ακόμη και αν δεν είναι διδασκαλία. Το ίδιο ισχύει και για τις καταχωρήσεις μου οι οποίες απλά ΚΑΤΑΧΩΡΟΥΝΤΑΙ. Προσπεράστε λοιπόν χωρίς σχόλια και σεβαστείτε κάποιους που θέλουν απλά να δουν τι περιέχεται σε αυτές. Το ίδιο κάνω και εγώ εκτός αν έχω να καταθέσω κάπια άποψη η οποία ΔΕΝ θα είναι απλά ΑΡΝΗΣΗ, αλλά τεκμηριωμένη και με επιχειρήματα. Μην ενοχλείστε αν δεν έχετε αντίλογο, είναι απολύτως φυσικό όταν το θέμα δεν το κατέχεται. Δεν θέλετε θεολογική γνώση και αυτό είναι δικαίωμά σας. Αλλά μην ζητάτε να μην καταχωρούνται οι απόψεις που διαφέρουν από τις δικές σας.
    ΕΧΟΥΜΕ το δικαίωμα να διαφωνούμε μαζί σας όπως και εσείς με μας.
    Δεν ήθελα να ξεφύγω από το θέμα αλλά ΕΠΡΕΠΕ.

    Με εκνευρίζουν λοιπόν οι αδικαιολόγητες παραθέσεις που επαναλαμβάνουν κάτι που έχει πει κάποιος και δεν ακολουθεί κάποιο σχόλιο.

    Με εκνευρίζουν οι φασιστικές και λογοκριτικές συμπεριφορές. Τα εισαγωγικά παραπάνω εξηγούν τα σχετικά.

    Με εκνευρίζει το γεγονός να απαιτούν ορισμένοι να σέβομαι κανονισμούς που οι ίδιοι καταπατούν. Παραπάνω κάποιος - α αναφέρει κάτι παρόμοιο το οποίο κατονομάζει.

    Με εκνευρίζει το γεγονός να θέλουν κάποιοι να λέω αυτά ή για αυτά που θέλουν να ακούσουν και όχι αυτά για τα οποία θέλω να μιλήσω.

    Με εκνευρίζουν και άλλα πολλά αλλά κάνω υπομονή για να τιμήσω τους φίλους και τις φίλες που απέκτησα εδώ μέσα τους οποίους δεν θέλω να δυσαρεστώ.

    Με εκνευρίζει το γεγονός να διαβάζω ένα μύνημα και να μην βλέπω εκείνη την ώρα ποιος το έγραψε μια που δεν χωράει το όνομα στην ίδια σελίδα. Αν είναι μία η καταχώρηση δεν τίθεται ζήτημα αλλά αν διαβάζεις με την σειρά πρέπει να γυρίζεις αριστερά δεξιά κάτι που απλά δεν μου αρέσει και το σέβομαι γιατί έτσι το βρήκα.

    Μετά την αυτοτιμωρία φίλε GL που αποτελεί σάτυρα στην τιμωρία παραδειγματισμού που έχετε κατοχυρώσει και πράττεται κατά καιρούς, επέστρεψα με στόχο να συνετιστώ και πάλι, μια που έχω παραβεί δύο κανονισμούς ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ για να με διαγράψετε αλλά δεν μου έγινε ΟΥΤΕ ΜΙΑ σύσταση.

    Τείνω και πάλι χείρα φιλίας προς όλους και ειδικά σε όσους βιάστηκαν να πανηγυρίσουν την ενδεχόμενη αποχώρησή μου. Σας είχα προτρέψει νωρίτερα να με διασκεδάσετε και το πράξατε στο έπακρο και σας ευχαριστώ γι΄αυτό.
    asxetos
    31.08.2007, 17:31
    gexrag ασχετο αλλα με τι ασχολεισαι? επαγγελματικα εννοω.....
    deathminor88
    31.08.2007, 17:41
    Ξέχασα να πώ ότι εκτλος απ αυτούς που κάνουν κύρηγμα, και νομίζουν ότι οι άλλοι δεν έχουν άποψη για κάποια θέματα και ότι βρίσκονται σε πλήρη άγνοια, με ενοχλεί που το παίζουν "πατέρες", και "ηθικοί" (σχεδόν άγιοι).

    ΥΓ Όντως οι περισσότεροι νέοι χρησημοποιούν greeklish όχι επειδή βαριούνται να γράψουν αλλά επειδή είναι (θα ακουστεί ηλίθιο) μόδα...


    delta66
    01.09.2007, 03:45
    Με εκνευριζει οταν καποιος δεν σεβεται τη γνωμη του αλλου και πιο πολυ
    οταν κατακρινει την τεχνη του αλλου.
    Η Τεχνη δεν κατακρινεται. Κρινεται αλλα δεν κατακρινεται.
    Αυτο εκαναν και αυτοι που εκαιγαν βιβλια ή αυτοι που εκλειναν εκθεσεις ζωγραφικης, ή δεν αφηναν να παιχτει "ο τελευταιος πειρασμος" στους κινηματογραφους.
    Δεν θα απαγορευσεις ΕΣΥ σε ΚΑΝΕΝΑΝ να ακουει και να βλεπει οτι θελει, βσιζομενος στα δικα σου κριτηρια γουστου και αποψης.
    Η τεχνη ειναι προσωπικη εκφραση του καθε ανθρωπου.
    Eliza21
    01.09.2007, 15:48
    Δεν με εκνευριζει κάτι στο site, όλα ειναι τέλεια, όλα ειναι υπέροχα, οι συντονιστές κάνουν άψογα την δουλειά τους.........υπάρχει συντονισμός και τρομερή οργάνωση κάτι που ήταν άγνωστες λέξεις στον προηγούμενο αντιστοιχο site που ήμουν μέλος........o jorge έχει κάνει εξαιρετική δουλειά και του το αναγνωρίζω.......

    Ωστόσο θα ήθελα να εκφράσω μια πικρία μου για τα μέλη που το απαρτίζουν........υπάρχει μια διαρκής αντιπαράθεση μεταξύ των μελών και δεν υπάρχει λογος γι αυτό.........ειμαστε "μια" παρέα, κάνουμε το χαβαλέ μας, διατυπώνουμε μια άποψη στα ρost και that's it....δεν ειναι αναγκη να τη λέμε ο ένας στον άλλο ......ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΟ ΗΡΕΜΗΣΤΕ.......
    heartbreak-kid
    01.09.2007, 16:44
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 30-08-2007 στις 15:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 30-08-2007 στις 13:36 έγραψε...

    Οσον αφορα την ορθογραφια το θεμα δεν ειναι και τοσο υποκειμενικο. Για παραδειγμα ο heartbreak-kid που μου υπεδειξες χρησιμοποιει μια ορθογραφια που στηριζεται σε καποια επιστημονικη βαση (καταληξη -η στις υποτακτικες αντι του -ει, διατηρει την καταληξη -ι στα τριτικλιτα κλπ). Συνεπως κανεις δεν μπορει να τον χαρακτηρισει ανορθογραφο επειδη ο τροπος γραφης του διαφερει απο αυτον της πλειοψηφιας.
    Εγω υπονοοω καποιες αλλες πολυ τρανταχτες περιπτωσεις.

    Συντομα σκοπευω να τους εκθεσω σε αλλο "τοπικ" σχετικο με το θεμα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Crocodile στις 30-08-2007 13:37 ]





    1) Eιμαι πολυ περιεργος ΑΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙ αυτα που εγραψες ο Heartbreak Kid!!
    ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!



    με την περιέργεια θα μείνης
    pol-gt
    01.09.2007, 22:34
    Είναι κάτι, όμως δεν με εκνευρίζει. Με στεναχωρεί. Ούτε μπορώ να το αναφαίρω.
    sentoni
    01.09.2007, 23:59
    . . . η σοβαροφάνεια κάποιων και το ότι δεν δέχονται αρνητικά σχόλια στα θέματα που αναπτύσουν . . . και απορώ μαζί μου που θα συμφωνήσω με το μέλος delta66 . . . (Δεν θα απαγορευσεις ΕΣΥ σε ΚΑΝΕΝΑΝ να ακουει και να βλεπει οτι θελει, βσιζομενος στα δικα σου κριτηρια γουστου και αποψης.
    Η τεχνη ειναι προσωπικη εκφραση του καθε ανθρωπου) . . .
    vouliakis
    02.09.2007, 00:11
    Παράθεση:

    Το μέλος pol-gt στις 01-09-2007 στις 22:34 έγραψε...

    Είναι κάτι, όμως δεν με εκνευρίζει. Με στεναχωρεί. Ούτε μπορώ να το αναφαίρω.



    Mα, αν δεν το αναφέρεις, πώς θα προσπαθήσουμε να το διορθώσουμε για να μη σε στενοχωρεί?




    thank
    02.09.2007, 02:06
    a). το μέλος KERATO. όταν είδα το νικ, τσαντίστηκα αφάνταστα γιατί σκέφτηκα πως θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω για τον εαυτό μου με κανένα άλλο προσδιοριστικό δίπλα, σχετιζόμενο με βερνίκια κλπ. b). το γεγονός πως άνθρωποι που λατρεύω με εκνευρίζουν αφάνταστα.
    --Elena--
    02.09.2007, 17:06
    Ωραία ερώτηση!!!Τι με εκνευρίζει άραγε???Πραγματικά τίποτα!!Δεν έχει γίνει κάτι που να πω..."Αχ βρε MusicHeaven..."!!!Α!!!Το μόνο που είπα ήταν: "Αχ βρε ΜusicHeaven!!Τώρα βρήκες να μην έχεις μπλουζάκια??!!!???Τώρα που τα θέλω???!!??"...χαχα
    Kerato
    03.09.2007, 21:44
    Παράθεση:

    Το μέλος thank στις 02-09-2007 στις 02:06 έγραψε...

    a). το μέλος KERATO. όταν είδα το νικ, τσαντίστηκα αφάνταστα γιατί σκέφτηκα πως θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω για τον εαυτό μου με κανένα άλλο προσδιοριστικό δίπλα, σχετιζόμενο με βερνίκια κλπ. b). το γεγονός πως άνθρωποι που λατρεύω με εκνευρίζουν αφάνταστα.



    Ποιός;;;;
    Εγώ;;;;;;;;;
    Εσύ ήσουν μέλος του ΜΗ πολύ καιρό πριν γίνω εγώ...Ας το σκεφτόσουν νωρίτερα!!!

    Κι αν θες να μάθεις, κι εμένα μ' εκνευρίζεις εσύ που έχεις εξαφανιστεί και δε γράφεις στο ΜΗ τόσον καιρό!

    (Τώρα που βλέπω ότι κάτι κινείται μπορεί και ν' αλλάξω γνώμη... back!)