ελληνική μουσική
    744 online   ·  210.873 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    salome
    03.09.2007, 23:19
    Το μόνο εκνευριστικό στο ΜΗ είναι η σοβαροφάνεια κάποιον μελών που νομίζουν ή οτι αρθογραφούν σε απογευματινή εφημερίδα και μιλούν κάπως,ή οτι μπορεί να ευτελιστεί η προσωπικότητά τους αν κάποιος διαφωνήσει με τη γνώμη τους....
    MagicaDeSpell
    04.09.2007, 11:24
    Ξεχασα να πω οτι μ εκνευριζει που "καποια" μελος του musicheaven νομιζει οτι ειναι η Μαρινελλα και τραγουδαει σε καθε εκπομπη της κανοντας και ναζακια καθε φορα ---οχι οχι μη με παρακαλατε εγω σημερα δεν θα τραγουδησω καλα αφου επιμενετε θα τραγουδησω----

    Kinezes_trexoun_gimnes
    04.09.2007, 11:37
    Γίνονται τέτοια πράγματα στο Radio MH και τα χάνω???

    Εγώ πάλι είχα πετύχει ένα τέτοιο μέλος σε ένα από τα Beach party..... μιλάμε για τρομερό ρεπερτόριο!!!!

    MagicaDeSpell
    04.09.2007, 12:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 04-09-2007 στις 11:37 έγραψε...

    Γίνονται τέτοια πράγματα στο Radio MH και τα χάνω???

    Εγώ πάλι είχα πετύχει ένα τέτοιο μέλος σε ένα από τα Beach party..... μιλάμε για τρομερό ρεπερτόριο!!!!



    Εχω την τρομερη υποψια οτι μιλαμε για το ιδιο μελος
    --Elena--
    04.09.2007, 15:00
    Κατάλαβα για ποιο μέλος μιλάτε!!!Αλλά αυτό είναι δικαίωμά της να το κάνει(έτσι πιστεύω)!Δεν είναι κακό να θέλει να τραγουδήσει!Από τη στιγμή που έχει ωραία φωνή(ή για κάποιους άλλους έστω "καλή")..μπορεί κάλλιστα να το κάνει!!!Αν κάποιος δεν θέλει να την ακούσει,απλά ή βγαίνει από το σταθμό εκείνη τη στιγμή ή της λέει να μην ξανατραγουσήσει!!Αυτά!!!
    ΥΓ.Πάντως εμένα μ' αρέσει που τραγουδάει!!!!!
    jacamar
    04.09.2007, 21:23
    αααα ειναι γνωστο αυτο το μέλος..... χιχιχιχιχι δεν ειναι αυτο ακριβως που θα λεγαμε εκνευριστικό αλλά έχει θεματάκι....!!! εγώ πάντως την κάνω πολύ κέφι!!! είναι χαρούμενο πλάσμα!!!

    *draco dormiens nunquam titillandus* !!!


    http://www.myspace.com/agelessmystery
    new songs!!!!



    jacamar on air καθε Δευτέρα στις 6!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jacamar στις 04-09-2007 21:24 ]


    seras
    05.09.2007, 00:12
    Με εκνευρίζουν οι χαζές μπηχτές....και επίσης οτι το MusicHeaven Radio μπορείς να το ακούσεις μόνο μέσω internet!!!!!
    Panos72
    05.09.2007, 02:41
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 05-09-2007 στις 00:12 έγραψε...

    Με εκνευρίζουν οι χαζές μπηχτές....και επίσης οτι το MusicHeaven Radio μπορείς να το ακούσεις μόνο μέσω internet!!!!!



    Στο πρώτο θα συμφωνήσω, καθώς ΚΑΝΕΙΣ δεν είναι υποχρεωμένος να τις ανέχεται και δηλώνει κατινιά. Στο δεύτερο ένα έχω να πω... ΝΤΡΟΠΗ. Τόσοι σταθμοί ευαγγελιστές της υποκουλτούρας και της μετά βίας υποβάθμισης της μουσικής κι εμείς.... να μην μπορούμε να βγάλουμε μια άδεια στα ερτζιανά... ΝΤΡΟΠΗ.... κι είμαστε και στο πάνθεον των Ελλήνων ραδιοπαραγωγών με μια γκάμα που ΚΑΝΕΙΣ αλλος σταθμός δεν έχει...

    MagicaDeSpell
    07.09.2007, 17:32
    Συγγνωμη που το λεω αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κατινια να κρινεις καποιον που χρησιμοποιει την εκπομπη του για να ικανοποιησει το ψωνιο του ποσο μαλλον οταν εχει γινει ολοκληρη συζητηση στο οτι δεν μπορουμε να βαζουμε αναρμοστα τραγουδια
    Κι αυτο το ατομο εχει εκπομπη που του δοθηκε απο την διευθυντρια ενω ας πουμε σε καποιους αλλους ( οπως εγω π.χ )εδω κι ενα μηνα δεν εχει καν δοθει εστω μια αρνητικη απαντηση στο request για εκπομπη... Αναρωτιεμαι ποσο πολυασχολη ειναι η εν λογω διευθυντρια του σταθμου που δεν μπορει να δωσει μια απαντηση...Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα
    seriousstam
    07.09.2007, 22:03
    den katalabainw giati kapoi ekneurizontai me thn anorthografia
    egw as poume pou eimai dyslektikos ti na kanw?? na mhn grafw katholou ??
    h na ta lew proforika ta posts mou??
    giauto kai grafw greeklish...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : seriousstam στις 07-09-2007 22:06 ]


    --Elena--
    08.09.2007, 12:56
    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 07-09-2007 στις 17:32 έγραψε...

    Κι αυτο το ατομο εχει εκπομπη που του δοθηκε απο την διευθυντρια ενω ας πουμε σε καποιους αλλους ( οπως εγω π.χ )εδω κι ενα μηνα δεν εχει καν δοθει εστω μια αρνητικη απαντηση στο request για εκπομπη... Αναρωτιεμαι ποσο πολυασχολη ειναι η εν λογω διευθυντρια του σταθμου που δεν μπορει να δωσει μια απαντηση...Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα



    Βρε Ρόζα μου...όπως ήδη έχει αναφέρει και η angella_77 το καλοκαίρι πολύ δύσκολα γίνονται δεκτές οι αιτήσεις!Της είχε κολλήσει ο υπολογιστής,δεν έμπαινε και τόσο συχνά...υπάρχουν πολλοί λόγοι!
    Εγώ,για παράδειγμα,της είχα κάνει αίτηση για το Σάββατο 18:00-19:00 γιατί ήθελα μία εκπομπή πιο νωρίς έτσι ώστε να άφηνα την βραδινή και μου έγινε δεκτή μόλις προχτές!
    Δεν θέλω να νομίζεις ότι παίρνω το μέρος της επειδή έχω ήδη εκπομπή,αλλά αυτό πιστεύω ότι είναι το σωστό!Μιλάω εντελώς αντικειμενικά!Αυτά....(και χωρίς παρεξήγηση )
    heartbreak-kid
    08.09.2007, 13:41
    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 04-09-2007 στις 11:24 έγραψε...

    Ξεχασα να πω οτι μ εκνευριζει που "καποια" μελος του musicheaven νομιζει οτι ειναι η Μαρινελλα και τραγουδαει σε καθε εκπομπη της κανοντας και ναζακια καθε φορα ---οχι οχι μη με παρακαλατε εγω σημερα δεν θα τραγουδησω καλα αφου επιμενετε θα τραγουδησω----




    καλά σοβαρολογείς? έχει και τέτοια?δράττομαι της ευκαιρίας (από την υπογραφή σου) για να μαζέψω υπογραφές και να αποκτήσω μαγνητοταινία(sic) με τραγουδιστικά στιγμιότυπα!
    angela_77
    08.09.2007, 15:08
    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 07-09-2007 στις 17:32 έγραψε...

    Συγγνωμη που το λεω αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κατινια να κρινεις καποιον που χρησιμοποιει την εκπομπη του για να ικανοποιησει το ψωνιο του ποσο μαλλον οταν εχει γινει ολοκληρη συζητηση στο οτι δεν μπορουμε να βαζουμε αναρμοστα τραγουδια



    ροζα οποιος κανει εκπομπη το ψωνιο του ικανοποιει. αν το ψωνιο του ειναι να τραγουδαει αστον να τραγουδαει. αν δεν σαρεσει ακου κατι αλλο. αν δεν σαρεσει το ειδος μουσικης που παιζει καποιος δεν κανεις παραπονα απλα αλλαζεις σταθμο ετσι δεν ειναι? κανε και εδω το ιδιο. σε καποιους αρεσει αφου εχει ακροατηριο. και στην τελικη ντροπη σου που κραζεις καποιον που δινει ψυχη σε κατι που αγαπαει οσο και αν εσενα δεν σαρεσει

    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 07-09-2007 στις 17:32 έγραψε...

    Κι αυτο το ατομο εχει εκπομπη που του δοθηκε απο την διευθυντρια ενω ας πουμε σε καποιους αλλους ( οπως εγω π.χ )εδω κι ενα μηνα δεν εχει καν δοθει εστω μια αρνητικη απαντηση στο request για εκπομπη... Αναρωτιεμαι ποσο πολυασχολη ειναι η εν λογω διευθυντρια του σταθμου που δεν μπορει να δωσει μια απαντηση...Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα



    ναι η εκπομπη του δοθηκε απο την διευθυντρια, αυτη ειναι η δουλεια μου. κανετε αιτησεις και σας δινω εκπομπες. δεν ειμαι μεντιουμ να ξερω τι θα κανει ο καθενας στις εκπομπες του. κρινω οσο μπορω να κρινω βασει των αιτησεων σας και της συμπεριφορας σας εδω μεσα. εχει τυχει ατομο να μην παρει εκπομπη γιατι ηταν εριστικος επιθετικος και ειρωνικος απεναντι σε αλλους παραγωγους κατι που δεν το θελω για την δικια μου ομαδα. οσο για το ποσο πολυασχολη ειμαι αν και δεν σε αφορα, σου εχω ηδη απαντησει αλλου οτι σου εστειλα απαντηση (και ας ειμουνα πολυασχολη οργανωνοντας την κηδεια ενος συγγενικου προσωπου) και σου εκανα και ενα forward παλι εχθες με το αρχικο μειλ και την αρχικη ημερομηνια. ελπιζω να σε καλυψα
    koukou-tsa
    09.09.2007, 13:01
    Οι δήθεν ,οι δήθεν και οι…..ΠΟΛΥ ΔΗΘΕΝ.

    Αυτά .

    Α!!! Ξέχασα …
    Και αυτοί που δεν μπαίνουν ΠΟΤΕ στο Μ.Η. ,δεν συμμετέχουν σε καμία συζήτηση αλλά επειδή δουλεύουν σε «γραφεία» όταν κάποιος καλλιτέχνης τους έχει live postαρουν και καλά σαν απλά-ενεργά μέλη ….
    Και το ποιο προκλητικό απ’ όλα είναι ότι βάζουν το δελτίο τύπου αυτούσιο….
    Ας το αλλάζανε λιγάκι τουλάστιχον…έτσι θα είχανε άλλοθι και ΜΕΡΙΚΟΙ συντονιστές
    να μην ασχολούνται μαζί τους(που δεν ασχολούνται )
    αλλά με κάτι άλλα ρεμάλια – αναρχικούς – τρομοκράτες .
    Astron
    09.09.2007, 13:17
    Παράθεση:

    Το μέλος seriousstam στις 07-09-2007 στις 22:03 έγραψε...
    den katalabainw giati kapoi ekneurizontai me thn anorthografia
    egw as poume pou eimai dyslektikos ti na kanw?? na mhn grafw katholou ??
    h na ta lew proforika ta posts mou??
    giauto kai grafw greeklish...


    Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες κι ας κάνεις λάθη, δεν πειράζει.
    Αλίμονο αν "απαγορέψουμε" τα ορθογραφικά λάθη... Ανθρώπινα είναι.
    snider
    09.09.2007, 13:42
    το background γιατι καθε φορα που μπιανω νομιζω οτι νυχτωσε
    jorge
    09.09.2007, 16:11
    Παράθεση:

    Το μέλος koukou-tsa στις 09-09-2007 στις 13:01 έγραψε...

    Και αυτοί που δεν μπαίνουν ΠΟΤΕ στο Μ.Η. ,δεν συμμετέχουν σε καμία συζήτηση αλλά επειδή δουλεύουν σε «γραφεία» όταν κάποιος καλλιτέχνης τους έχει live postαρουν και καλά σαν απλά-ενεργά μέλη ….
    Και το ποιο προκλητικό απ’ όλα είναι ότι βάζουν το δελτίο τύπου αυτούσιο…


    Σεβαστό οτι σ' εκνευρίζουν, όμως μην ξεχνάμε πως χάρη σε αυτούς τους ανθρώπους ενημερωνόμαστε, δίχως κόπο, για live, νέα δισκογραφία κλπ. Πριν κάποια χρόνια ψάχναμε με το κυάλι να βρούμε δελτία τύπου για να καταχωρήσουμε και γι' αυτό θεωρώ επίτευγμα που πλέον οι καλλιτέχνες ή τα γραφεία τους έρχονται σε εμάς οι ίδιοι και μας ενημερώνουν. Αυτός ήταν ο στόχος μας και όσο πάει τον πλησιάζουμε ολοένα και περισσότερο.
    rory166
    09.09.2007, 18:40
    Παράθεση:

    Το μέλος snider στις 09-09-2007 στις 13:42 έγραψε...

    το background γιατι καθε φορα που μπιανω νομιζω οτι νυχτωσε



    oτι να'ναι
    koukou-tsa
    09.09.2007, 22:39
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 09-09-2007 στις 13:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος seriousstam στις 07-09-2007 στις 22:03 έγραψε...
    den katalabainw giati kapoi ekneurizontai me thn anorthografia
    egw as poume pou eimai dyslektikos ti na kanw?? na mhn grafw katholou ??
    h na ta lew proforika ta posts mou??
    giauto kai grafw greeklish...


    Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες κι ας κάνεις λάθη, δεν πειράζει.
    Αλίμονο αν "απαγορέψουμε" τα ορθογραφικά λάθη... Ανθρώπινα είναι.




    + 1
    seriousstam
    09.09.2007, 23:49
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 09-09-2007 στις 13:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος seriousstam στις 07-09-2007 στις 22:03 έγραψε...
    den katalabainw giati kapoi ekneurizontai me thn anorthografia
    egw as poume pou eimai dyslektikos ti na kanw?? na mhn grafw katholou ??
    h na ta lew proforika ta posts mou??
    giauto kai grafw greeklish...


    Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες κι ας κάνεις λάθη, δεν πειράζει.
    Αλίμονο αν "απαγορέψουμε" τα ορθογραφικά λάθη... Ανθρώπινα είναι.





    ma kanw tragika orthografika wres wres kai psilontrepomai na ta blepoun...