ελληνική μουσική
    659 online   ·  210.857 μέλη

    Ποια τραγούδια του διαγωνισμού ξεχωρίζετε;

    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Los3
    14.04.2015, 01:27

    Τώρα που ολοκληρώθηκε ο διαγωνισμός για το 3ο γκρουπ, οφείλουμε να ευχαριστήσουμε το ΜΗ για τη φιλοξενία του κομματιού μας "Ομορφιά", να ευχαριστήσουμε όλους τους ακροατές, και να ευχηθούμε καλή συνέχεια σε όσα κομματια συνεχίζουν είτε εντός είτε εκτός του διαγωνισμού. Καλή ακρόαση γιατί ο διαγωνισμός έχει δρομο ακομη.


    jorge
    14.04.2015, 01:28

    Απο το 3ο group ξεχωρισα τα:

    - Αντίο Αγαπημένη

    - Δυο κόσμοι Διαφορετικοί (ασφαλώς)

    - Μόνος (πρωτότυπο, θα μπορούσε να δουλευτεί λίγο περισσότερο βέβαια)

    - Άπιαστο (κρίμα που δεν πέρασε)

    - Θέλω να φύγω (αν και το ρεφραίν μου θυμίζει το "Αν Ήσουν Μαζί μου" - Χατζηγιάννης)

    Υπήρχαν και αρκετά αλλα ωραία κομμάτια σε αυτό το γκρουπ.


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    KRISTHESS
    14.04.2015, 01:41
    Από τα λίγα κομμάτια που πρόλαβα να ακούσω στο 4ο γκρουπ..το θεωρώ μάλλον εξίσου δυνατό με το 3ο... Διέκρινα πάντως κανα 2 τραγούδια που έχουν μιά "essance"...από "πυξ-λαξ-έπαψες αγάπη να θυμίζεις" αλλά και "Αρβανιτάκη-ερωτικό"..μπορεί ωστόσο να είναι ιδέα μου.. όπως και νά'χει αυτό δεν είναι αναγκαστικά κακό...Και του "θεού το περιβόλι" μου είχε αρέσει πολύ και στο προηγούμενο γκρουπ..έστω κι αν είναι για κάποιους αμφιλεγόμενο.. πάντως έχει όντως καλά κομμάτια το 4ο γκρουπ όπως φαίνεται και αξίζει οι ψηφοφόροι να τα ακούσουν όλα πριν ψηφίσουν!Ή τουλάχιστον τα περισσότερα! Το εύχομαι!
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    maltco
    14.04.2015, 07:15

    Αφού με το καλό τελείωσε η ψηφοφορία του 3 γκρούπ, οι Malt Company αφού το χάρηκαν, θα θέλανε να ευχαριστήσουν  τη Music Heaven για τη φιλοξενία του τραγουδιού τους ''Αυτα δε γίνονται", σε όσους άρεσε το τραγούδι, σε όσους το ψήφισαν και περισσότερο σε εκείνους που δεν άρεσε το τραγούδι γιατί εντάξει... είναι βαρετό να ακούς ένα κομμάτι που δεν σου αρέσει. Ευχαριστούμε για το χρόνο σας και τη διάθεση σας. Καλημέρα σε όλους !!! 


    roubas
    14.04.2015, 08:03

    Καλημέρα παίδες!!Σας ευχαριστώ θερμά όλους και όλες που ακούσατε το "Ζεϊμπέκικο ενός άστεγου" και το ψηφίσατε.Είμαι πολύ χαρούμενος για την τελική του θέση στην κατάταξη μιας και αυτή προέκυψε χωρίς καμία υπόδειξη για ψήφο από φίλους..Ήταν πολύ σημαντικό που το τραγούδι μου μέτρησε τις δυνάμεις του και πηρε "αντικειμενική" θέση από ένα μεγάλο ακροατήριο!

    Ευχαριστούμε επίσης το Musicheaven, το Jorge αλλά και τον αλγόρυθμο...Καλή συνέχεια!!!

     


    tallos
    14.04.2015, 13:02
    εγω ψηφισα,ΟΥΡΑΝΕ ΜΗΝ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙΣ,ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΣΥ,ΦΥΓΕ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ,ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ,ΓΥΜΝΑ ΚΑΛΩΔΙΑ,Ε,ΑΔΡΑΝΕΙΑ.
    gkravar
    14.04.2015, 15:53

    Καλημέρα και καλή συνέχεια στον διαγωνισμό τραγουδιού και για τους διαγωνιζόμενους και για ακροατές και ψηφοφόρους.

    Το τραγούδι που έστειλα στον διαγωνισμό είναι ¨Το μικρό σας κορίτσι εγώ¨.

    Εκ μέρους και των άλλων συντελεστών του τραγουδιού θα ήθελα να ευχαριστήσω όσους το ψήφισαν και όσους το σχολίασαν αλλά και όλους τους ακροατές των τραγουδιών του διαγωνισμού που δεν ψήφισαν το δικό μας τραγούδι. Ομολογουμένως ήταν δύσκολος ο συναγωνισμός,υπήρχαν- και όπως δίχνουν τα πράγματα θα συνεχίσουν να εμφανίζονται- τραγούδια με ποιότητα και πρωτοτυπία που ανεβάζουν τον πήχη.

    Τέλος ευχαριστούμε και το Μ/Η που μας φιλοξένησε και μας έδωσε μια ευκαιρία να ακουστεί η δουλειά μας.

    Καλή συνέχεια!!


    -----------------
    daSkalos

    [ τροποποιήθηκε από τον/την gkravar, 14-04-2015 16:58 ]


    mary_omikron
    14.04.2015, 16:24

    Εξαιρετικό και 12αρι από μένα στο μικρό κορίτσι, το έγραψα προ καιρού και το έλεγα και χθες μέσα στο τσατ. Βαθμολογικά είχε δυνατότητες για παραπάνω, αλλά όπως συμβαίνει συνήθως, κανενα όμορφο άκουσμα δεν χάνεται και σίγουρα στο ράδιοΜΗ θα ακουγεται.


    sillia
    14.04.2015, 17:39

    Ελπίζω να μην θεωρηθεί η κακία της ημέρας !Innocent

    Που αλητεύουν οι στίχοι στο Όνειρα (D.S.){#emotions_dlg.confused1}


    KRISTHESS
    14.04.2015, 17:41

    Τα αγαπημένα μου τραγούδια στο 4ο γκρουπ: ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ: Εξαιρετικό,το άκουσε και η μπέμπα μου και άρχισε να χορεύει {#emotions_dlg.biggrin} , ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ: Και μόνο για τη θεματολογία του και τη μουσική του βάζω άριστα..με ψιλοανατρίχιασε...ένας άνθρωπος που προσωποποιεί την αγάπη μάλλον.. και της θυμώνει που δεν τη συνάντησε ποτέ.., ΤΖΙΒΕΣ ΠΡΕΦΑ ΧΩΡΙΣ ΤΑΙΡΙ: Άριστα με τόνο! με έκανε να χαμογελάσω από το πρώτο άκουσμά του!Δείχνει το πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη μουσική ανάλογα με τη διάθεσή σου μπλέκοντας στίχους με χιούμορ! ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΜΙΑΣ ΚΥΡΙΑΣ: το αγάπησα.. προσέγγιση της σημερινής πραγματικότητας με τον πιο ωραίο μουσικό τρόπο..

    Συμπερασματικά: ΧΟΡΕΨΑ,ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ,ΓΕΛΑΣΑ και ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΗΚΑ...

    Μπράβο για μια ακόμα φορά στα όμορφα τραγούδια που μας πρόσφεραν οι καλλιτέχνες και στο 4ο γκρουπ!{#emotions_dlg.clap}