ελληνική μουσική
    1042 online   ·  210.853 μέλη

    Γουστάρετε ακόμα το MusicHeaven όσο το γουστάρετε πριν από 2 χρόνια ή βαρεθήκατε!

    neerie
    18.04.2008, 10:40
    Είναι φάσεις που μπορεί να περάσεις, ο αρχικός ενθουσιασμός, ξενέρωμα/εκνευρισμός, επανέρχεσαι πιο επιλεκτικός ως προς τα τόπικς που διαβάζεις/συμμετέχεις και τα άτομα με τα οποία θέλεις να σχετίζεσαι...

    Απόλυτα φυσιολογικό αν λάβεις υπόψη ότι πρόκειται για μια μικροκοινωνία. είναι όμως διαδικτυακή που σημαίνει ότι ανά πάσα στιγμή μπορείς να εξαφανιστείς και να επανεμφανιστείς χωρίς να σε παρεξηγήσει κανείς ή να πρέπει να δίνεις λόγους... Είναι πιο εύκολο να κινηθείς.

    Προσωπικά πάω ακόμα, αν και σίγουρα κάποτε κάτι θα διαφοροποιηθεί μέσα μου...
    F_ANGEL
    18.04.2008, 11:56
    Εγώ γουστάρω το site περισσότερο από πριν..Αν και ξενέρωσα αφάνταστα με ένα συγκεκριμένο μέλος(έλα μη χάνεις το χρώμα σου δεν λέω όνομα-δεν εκθέτω κανέναν)και κάτι φιλαράκια του(πάλι δε λέω ονόματα)κάθε μέρα γνωρίζω και νέα άτομα που είναι και γαμώ τα παιδιά..
    dionysia7
    18.04.2008, 12:12
    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 18-04-2008 στις 11:56 έγραψε...

    Εγώ γουστάρω το site περισσότερο από πριν..Αν και ξενέρωσα αφάνταστα με ένα συγκεκριμένο μέλος(έλα μη χάνεις το χρώμα σου δεν λέω όνομα-δεν εκθέτω κανέναν)και κάτι φιλαράκια του(πάλι δε λέω ονόματα)κάθε μέρα γνωρίζω και νέα άτομα που είναι και γαμώ τα παιδιά..



    Θα συμφωνησω απολυτα!!!!!!!!
    F_ANGEL
    18.04.2008, 12:20
    Παράθεση:

    Το μέλος dionysia7 στις 18-04-2008 στις 12:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 18-04-2008 στις 11:56 έγραψε...

    Εγώ γουστάρω το site περισσότερο από πριν..Αν και ξενέρωσα αφάνταστα με ένα συγκεκριμένο μέλος(έλα μη χάνεις το χρώμα σου δεν λέω όνομα-δεν εκθέτω κανέναν)και κάτι φιλαράκια του(πάλι δε λέω ονόματα)κάθε μέρα γνωρίζω και νέα άτομα που είναι και γαμώ τα παιδιά..



    Θα συμφωνησω απολυτα!!!!!!!!





    kamelia8
    18.04.2008, 13:40
    Εγώ είμαι μέλος μόνο 3 μήνες...

    Εντάξει, είναι λογικό να μη μου αρέσουν όλα. Αλλά τα προσπερνάω και μένω σ' αυτά που μ' αρέσουν...!

    Δεν ξέρω αν θα έχω βαρεθεί σε 2 χρόνια!
    fearlessangel
    22.04.2008, 14:00
    Ουτε εγω εχω βαρεθει...
    Rudess
    22.04.2008, 15:39
    Δεν ξέρω πως ήταν πριν 2 χρόνια.

    Αλλά λογικά πρέπει να είναι βελτιωμένο και καλύτερο καλύτερα .Θα απαντήσω καλύτερα
    σε 2 χρόνια αν και νομίζω δεν θα αλλάξει η απάντησή μου
    --Elena--
    22.04.2008, 17:11
    Μπορώ να πω κι εγώ ότι μετά από 1 χρόνο και κάτι αισθάνομαι το ίδιο απέναντι στο MusicHeaven!!!Δε νομίζω να αλλάξει κάτι!!!!Το ΜusicHeaven αποτελείται στην ουσία από εμάς...Επομένως μπορώ να πω...

    ΟΧΙ,ΔΕ ΤΟ ΒΑΡΙΕΜΑΙ Κ-Α-Θ-Ο-Λ-Ο-Υ !!!!!!
    renabill
    28.04.2008, 10:46

    Για να πω την αλήθεια το σάιτ όταν πρωτογράφτηκα δεν το γούσταρα πολύ γιατί δεν έμπαινα καθόλου.Μετά όμως έπαθα κόλλημα. Αυτό που δε μου αρέσει τελευταία είναι ότι στη μέση της σελίδας παρεμβάλλονται διαφημίσεις.Αλλά αυτό το προσπερνάω γιατί το ΜΗ βελτιώνεται συνεχώς και χωρίς τις διαφημίσεις δε θα το καταφέρναμε


    PashalinaMakia
    28.04.2008, 12:19

    Είμαι μέλος απο τον Ιούνιο του 2007.Κοιτάξτε....Μερικές συζητήσεις φιλοσοφικού περιεχομένου υποτίθεται καταντούν βαρετές.Αλλά "πουλάνε" που λέμε!Μερικά μέλη είναι ενοχλητικά και κάπως παράξενα αλλά μετά απο κάποια φάση δεν δίνεις σημασία.

    Πιστεύω πως δεν δίνεται έμφαση σε όλες τις τέχνες εξίσου.Π.χ. υπάρχουν συζητήσεις για βιβλία στο στυλ τι διαβάσατε τελευταία.έκανα μια αναζήτηση με τη λέξη βιβλίο και βρήκα αυτά τα αποτελέσματα:

    Επίσης έκανα αναζήτηση με τη λέξη ζωγραφική.Τα αποτελέσματα ήταν αυτά:

    Πάρα πολλά θέματα στα οποία περικλείονται οι παραπάνω λέξεις είναι άσχετα με τη λέξη.Δεν θα μπορούσαν να δημιουργηθούν κατηγορίες?Γιατί καλλιτέχνης δεν είναι μόνο οι μουσικοί αλλά και άλλοι που αγαπούν τη μουσική αλλά παράλληλα ασχολούνται με κάτι άλλο.Και η σελίδα μας μου έχει αποδείξει πως όσον αφορά τα θέματα της Τέχνης έχει μέλη που ενδιαφέρονται.

    Η άποψή μου για τα θέματα του MusicHeaven είναι οτι κάποιες φορές βαλτώνουν.Δεν γίνεται ανανέωση ιδεών για συζήτηση που είναι βασική για να γνωρίζει κανείς καινούρια πράγματα.

    Την μουσική την λατρεύω.Εξάλλου έχω ασχοληθεί με μουσικά όργανα για πολύ καιρό.Αλλά το ξαναλέω:Τέχνη δεν είναι μόνο η μουσική.Είμαστε μεν μουσικό site αλλά πάνω απ'όλα έχω καταλάβει οτι είμαστε φιλόμουσοι..

     


    Stroumfita456
    28.04.2008, 13:32

    εδώ και 9-10 μήνες που έχω γραφτεί δεν εχω προβλημα...βέβαια πάντα θα υπάρχουν κάποια πραγματα που σε εκνευριζουν κ.τ.λ. αλλά τα αφήνεις πίσω σου!!!Cool


    Angelofdeath1990
    28.04.2008, 14:46

    Μπορω να πω οτι ναι μου αρεσει το Musicheaven....εχω γραψει και εγω εντελως ασχετα θεματα....αλλα....εχει την φαση του....εγωτο γουσταρω αν και εχω μαλωσει με ατομα αγρια....με εχουν κανει παρατηρησεις και εχω αρπαχτει με συντονιστες....αλλα....γουσταρω το οτι αυτο το site αν και ειναι κατι διαδικτυακο και μη απτο εμπνεει μια κοινωνικοτητα και ενα ενδαφερον....μπορεις να βρεις πολλα θεματα....και αρκετες εξυπηρετησεις......επισης ειναι ολα τα λεφτα οι συναντησεις που κανουμε γιατι αν δεν ηταν αυτες δεν θα γνωριζα καποια ατομα που τωρα κανουμε πολυ παρεα εκτος site....επισης δεν θα ειχα τα 2 συγκροτηματα χωρις τις αγγελιες σας και δεν θα ερχομουν σε επαφη με αυτ τα δυο φανταστικα παιδια που ειμαστε κολλητοι τον matthias16 και τον sea_like_eyes......το σπαστκο ειναι αυτο με τις χρυσες νοτες γιατι υπαρχουν ατομα που το κανουν για τις νοτες μονο......τελος το ραδιο μας τα σπαει...αν και θα θελα να βρω μια θεση στο ραδιοφωνο μετα τις εξετασεις μου.....τελος αν κατι δεν μου αρεσει απλα το αγνοω....αρα αυτο κανετε....το site ειναι μια χαρα ρε παιδια.....και μπορει να γινει ακομη καλυτερο....


    gioreta
    29.04.2008, 20:56

    Αν και είμαι μέλος περίπου 3 μήνες ..πιστέυω πως το Music Heaven μου έχει δώσει πάρα πολλά και δεν θα πάψει ποτέ να δίνει στον καθένα μας!!!!!!!!


    tolaruba
    30.04.2008, 00:42

    Εγω απο οτι θυμαμαι πρεπει να μαι μελος περιπου εναμιση χρονο(μπορει και λιγοτερο).

    Η αληθεια ειναι οτι δε μπαινω οσο εμπαινα γτ ψιλοβαρεθηκα.Δεν οφειλεται στη κατασκευη του σαιτ και τοσο στις λειτουργιες του αλλα κυριως σε καποια μελη και σε καποιες ανουσιες αντιπαραθεσεις.

    Μου αρεσει ακομα το ΜΗ, δε θα σταματησω να μπαινω και χαιρομαι που εγινα μελος για πολλους και διαφορους λογους απλα εχω ξεπερασει κατα πολυ τον αρχικο ενθουσιασμο.


    tago
    30.04.2008, 01:18

    Περισσότερο από ποτέ!!!

     


    maspa
    01.05.2008, 07:07

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 02-10-2009 14:30 ]


    poison_girl
    02.05.2008, 11:16

    οταν γραφτηκα στο music heaven(τυχαια κ γω) ημουν παρα πολυ εθουσιασμενη!!!εμπαινα καθημερινα και καθομουν μεσα για ωρες..εγραφα στα περισσοτερα θεματα του φορουμ,εμπαινα στο chat,ακουγα radiomusic heaven!!!γενικα θα μπορουσα να πω οτι ειχα εθιστει!!!{#emotions_dlg.wacko}

    για μεγαλο χρονικο διαστημα ομως σταματησα να μπαινω για πολλους και διαφορους λογους(οχι επειδη ξενερωσα με το site η με καποιο προσωπο,αλλα κυριως λογο χρονουCool)

    οταν μετα απο καιρο ξαναμπηκα οι αλλλαγες ηταν τεραστιες,δεν εγραφα στο φορουμ αλλα διαβαζα θεματα και απαντησεις!πλεον γνωριζω ελαχιστα απο τα μελη και γενικα το κλιμα εχει αλλαξει καπως!οπως και να χει αποφασισα να εντατικοποιησω τις επισκεψεις μου γιατι ακομα το γουσταρω το music heaven και ας μου εχει περασει ο πρωτος ενθουσιασμος!

    εξαλλλου μεσα απο εδω εμαθα,περασα ευχαριστα την ωρα μου,και ειχα την τυχη να γνωρισω ατομα πολυ σημαντικα για μενα!!!

    αυτααααα....


    GEORB
    04.05.2008, 20:44

    Λογικο ειναι να ξενερωνεις καποια στιγμη ειτε απο μελη,ειτε απο καποια forum ειτε απο οτιδηποτε αλλο.

    δεν χρειαζετε ομως να γινετε κριτικη σε ατομα,ειτε σε αυτα που γραφουν.

    Αυτο που θεωρω εγω σωστο για τον αλλον μπορει να ειναι λαθος και το αντιθετο.

    Αν τωρα δεν γουσταρεις καποια ατομα προσπερνατα δεν σε πιεσε κανεις να τους δινεις σημασια.

    Και στην προσωπικη σου ζωη συναντας ατομα τα οποια εχουν διαφορετικη ιδεολογια απο τη δικη σου,τι πρεπει να τα σκοτωσουμε.

    Και εγω εχω ξενερωσει με καποια πραγματα απο εδω αλλα ευτυχως ειναι λιγα και ετσι κραταω  αυτα που ενθουσιαζουν.

     

     

     


    renabill
    17.04.2012, 23:43

    Μπά χάλια είναι!!!!!!

    Ελα καλέ μην ψαρώνετε.Τέλεια η παρεούλα μας!


    NikosVy
    29.07.2012, 20:46
    ακολουθεί ποστ αρνητικής αξιολόγησης. Προβολή.